Лайм

Як підживити смородину картопляним лушпинням, щоб було багато ягід: перевірений спосіб

Таке добриво екологічне, безпечне для здоров'я та дешеве

Кожен досвідчений дачник має свої перевірені методи, за допомогою яких можна отримати гарний урожай. І якщо ви знаєте, чим підгодувати троянди в травні, щоб пишно цвіли, а чим цибулю, щоб вона не жовтіла, візьміть собі на замітку, як приготувати перевірене добриво з картопляного лушпиння. theLime ділиться рекомендаціями, коли його вносити, щоб підгодувати кущі смородини.

Коли вносити добрива?

Смородині необхідні і органічні, і мінеральні добрива, які можна вносити під корінь чи позакореневим способом, обприскуючи кущ. Давати рослині додаткову їжу потрібно декілька разів за весняно-осінній період. Кожен етап має особливості.

Якщо рослину саджаємо навесні, то в посадкову яму (глибина 40 см, ширина 50-60 см) вносимо органічні та комплексні мінеральні речовини: відро перегною змішуємо із землею і всипаємо кілька жмень мінеральних добрив, що містять калій та фосфор.

При осінньому висадженні верхній шар ґрунту змішуємо з торфом або компостом, додаємо суперфосфат (150 г), сірчанокислий калій (40-50 г), деревний попіл, сечовину (40 г).

Важливе значення має підживлення навесні – рослина активно розвивається та вбирає із ґрунту необхідні речовини. Перший раз добрива вносимо на початку цвітіння і розпускання бруньок, другий – під час зав'язування ягід. У липні, коли ягоди наливаються, рекомендується зробити третє підживлення.

У весняний період слід використовувати комплексні мінеральні добрива, що містять азот, фосфор, калій та залізо. А серед органічних найпопулярніше добриво – це картопляне лушпиння.

Воно містить чимало речовин та мікроелементів, корисних для рослини: крохмаль, глюкозу, фосфор, залізо, калій, магній, фтор тощо. Фосфор сприяє активному розвитку кореневої системи та стимулює цвітіння. Крохмаль, глюкоза і калій додають ягодам соковитості, роблять їх солодшими. Крім того, це добриво дешеве – потрібно просто не викидати картопляне лушпиння протягом тривалого періоду.

Червона смородина Фото: pixabay.com

Читайте також: Дріжджі – корисне підживлення для огірків: як приготувати розчин для поливу.

Як підживлювати смородину картопляним лушпинням?

Рекомендується вносити таке добриво до фази цвітіння.

Перед тим, як використовувати очистки від картоплі, їх необхідно термічно обробити. Сира картопляна скоринка може містити на поверхні елементи патогенної флори: грибки або бактерії, а також лушпиння може дати паростки.

Перед чищенням бульби картоплі промиваємо у проточній воді. Потім сушимо лушпиння або заморожуємо. Щоб заощадити місце, можна перед сушінням подрібнити відходи або перемолоти в м'ясорубці.

Лушпиння можна сушити в сухому теплому місці, виклавши тонким шаром на папері або тканині, а також в духовці за температури 80-100°C.

Зберігати заготовку до весни найкраще в паперових або тканинних мішечках.

За 7-10 днів до підживлення смородини подрібнюємо запаси лушпиння, висипаємо в глибоку ємність і заливаємо окропом. Вода повинна покривати лушпиння мінімум на 5-6 см. Залишаємо в такому вигляді на тиждень.

Норм та обмежень для такого органічного підживлення не існує. Також для добрива можна використовувати і бульби гнилої картоплі, що зіпсувалася за зиму, – їх необхідно прикопати.

Слід лише відзначити, що смородина має поверхневу кореневу систему, тому вносити добриво необхідно не під сам кущ, а в попередньо викопану канавку глибиною 10-15 см по проекції кущової крони. Поливати смородину одержаною рідиною рекомендується раз на місяць, включаючи літній період.

Чорна смородина Фото: pixabay.com

Цікаві новини для вас:

  1. Ґрунт має прогрітися: коли і як сіяти огірки у квітні та травні.
  2. Що посадити на грядці поруч із помідорами, щоб покращити їх здоров'я та смак.
  3. Як позбутися слимаків і попелиці на городі: народні засоби проти шкідників.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також