Лайм

Як позбутися слимаків на грядках і в саду: 7 дієвих народних засобів

Вони псують захисний шар плодів, а також поїдають листя та квіти

Досвідчені садівники знають не тільки, коли краще садити ті чи інші овочеві культури, як їх правильно розмістити на грядках, чим удобрювати, а й як боротися зі злісними шкідниками. І якщо ви вже в курсі, які народні засоби допоможуть позбутися личинок хруща на городі, візьміть собі на замітку перевірені методи проти слимаків. theLime вирішив докладніше розповісти вам про це.

Слимаки або, як їх ще називають, равлики несуть істотну шкоду як рослинам, що розвиваються, так і сформованим плодам.

Навесні і влітку ці шкідники поїдають листя, квіти і плоди, а в холодну пору року переміщуються в льохи і підвали і там знищують запаси врожаю, призначені на зиму.

Навіть після того, як вони побували на плодах, їхній слиз продовжує свій руйнівний вплив. Через нього руйнується і зникає верхній захисний шар плода, і він починає псуватися.

Фото: unsplash.com

Читайте також: Як позбутися слимаків і попелиці на городі: народні засоби проти шкідників.

Як можна боротися зі слимаками народними методами?

1. Щоб равликам було незручно переміщатися городом, необхідно регулярно розпушувати ґрунт і прополювати ділянку.

2. Залучаємо до саду природних ворогів равликів – тобто качок, гусей, курей та інших птахів. Регулярно випускаємо їх, щоб вони допомагали боротися із цими шкідниками.

3. Ще один спосіб приманювати слимаків напоями. Це можуть бути пиво, компот чи молоко. Необхідно лише поставити кілька плоских тарілок із пивом, молоком або компотом на ділянці, де є проблема з ними. Замість плоскої миски можна взяти одноразову склянку і прикопати її, залишивши край на 1-2 см вище землі. Як правило, наступного ранку тарілка або склянка буде повна мертвих равликів.

4. Висаджуємо рослини, які відлякують равликів: лаванду, шавлію, розмарин, часник, цибулю, м'яту тощо. Ці шкідники не люблять яскраво виражених ароматів.

5. Можна приготувати приманку з невеликої кількості води, 1-1,5 ч. л. меду та дрібки дріжджів. Перемішуємо, кип'ятимо, поки рідина не стане в'язкою. Залишаємо в саду невисокі тарілочки, металеві кришки з таким "частуванням".

6. Ще один спосіб обприскування рослин настоєм гірчиці. Беремо 50 г сухої гірчиці, розводимо у 300 мл води, даємо настоятися. Потім доливаємо ще трохи води (щоб був 1 л рідини) та отриманим настоєм обприскуємо ввечері город.

7. Альтернативний спосіб – настій часнику. Роздавлюємо кілька зубків, кидаємо у воду, залишаємо настоюватись день. Доводимо до об'єму 1 л води і потім збризкуємо посадки.

Фото: pixabay.com

Цікаві новини для вас:

  1. Коли необхідно пересіювати огірки, якщо вони не зійшли: названо максимальний термін.
  2. Як захистити цибулю та часник від цибулевої мухи: ефективний засіб від шкідника.
  3. Сім рослин, які можуть захопити ділянку і забрати всі поживні речовини із ґрунту.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також