З 16 по 27 травня у Каннах проходить знаменитий міжнародний кінофестиваль, на відкритті якого Катрін Денев прочитала вірш Лесі Українки "Надія" на підтримку України. Незважаючи на гідний жест французької актриси, на Каннському кінофестивалі-2023 показують російські фільми і вшановують Еміра Кустурицю - сербського режисера, який є шанувальником Путіна і виправдовує військову агресію РФ.
На знак протесту проти такої виборчої "підтримки" українська блогерка Ілона Чорнобай влаштувала на червоній доріжці потужну акцію. Фітнес-тренерка вийшла на сходинки кінотеатру у вечірній сукні кольорів українського прапора та вилила на себе пакет червоної фарби.
Читайте також: У 2022 році в Каннах на червоній доріжці українці влаштували акцію під звуки сирен повітряної тривоги.
Охорона грубо виштовхала дівчину за межі локації, цей момент потрапив на фото та відео. Пізніше Ілоні Чорнобай заборонили вхід на фестиваль та низку інших заходів.
В Instagram блогерка розповіла, чому влаштувала провокацію на Каннському кінофестивалі, і який сенс вкладала в акцію.
"Мені вдалося виконати свою місію! Я використала свій шанс і цим вчинком нагадала, що відбувається в Україні! Дуже рада, що мій вчинок розлетівся по всіх світових ЗМІ. Люди не повинні забувати про нас, - написала вона. - Акція була на підтримку окупованих територій та наших людей, які там живуть. Усіх людей України. А Каннською доріжкою прямо зараз ходять блогери та продюсери окупантів, які представляють свої фільми на фестивалі".
Хоча з Ілоною Чорнобай обійшлися досить жорстко, дівчина не шкодує про своє рішення.
"Мене це все стосується особисто! Я з Україною в серці. Я зробила те, що мала, - продовжила вона. - Мені тепер заборонено вхід на фестиваль та багато інших заходів, але воно того варте! Пишаюся собою, що змогла. Хоча було дуже страшно".
Читайте також: Актор Марк Гемілл підтримав Україну та показав унікальну вишиванку, присвячену "Зоряним війнам".
У коментарях люди підтримують Ілону Чорнобай і дякують їй за яскравий протест:
"Як вони всі хочуть забути і не бачити того, що відбувається в Україні". "Ось вам і цивілізований світ. Закривають очі на реальну проблему, агресивно виштовхуючи того, хто це показує. Їм важливіша красива картинка фестивалю, поки вмирають тисячі".