Досвідчені дачники знають, що цибулю можна посадити восени – тобто перед початком стабільних заморозків. Головне – підібрати правильні сорти, розрахувати оптимальний час для посадки і дотримуватися простих правил, щоб потім отримати ранній урожай. theLime вирішив докладніше розповісти, чи потрібно мульчувати озиму цибулю на зиму і як це правильно робити.
Читайте також: На яку глибину садити цибулю на зиму: практичні поради для кращого врожаю.
Восени мульчування проводять для того, щоб захистити ґрунт та рослини від заморозків, вітрів та відлиг. Що стосується ґрунту, то не можна допускати його розморожування під час сонячних та теплих днів узимку. Також мульчування допоможе зберегти воду у ґрунті після вологозарядного поливу восени.
Коли і чим мульчувати ґрунт?
Проводити мульчування на зиму необхідно тоді, коли земля починає твердіти – зазвичай це відбувається після перших сильних заморозків.
Роль мульчі можуть виконувати найрізноманітніші, як природні органічні, і штучні неорганічні, подрібнені до певних розмірів, матеріали.
В якості мульчі на зиму можна використовувати органічні матеріали, наприклад, сіно та солому. Вони повільно розкладаються, що забезпечує культурам тривалий захист, і зберігають тепло в грунті, не ущільнюються під вагою снігу та льоду. Мінус такого покривного матеріалу в тому, що у сіні та соломі часто люблять зимувати гризуни.
З неорганічних матеріалів можна використовувати спанбонд або темну плівку – вона добре захищає від холоду, утримує вологу, але навесні її необхідно вчасно прибрати, щоб не було парникового ефекту.
Читайте також: Коли сіяти моркву та інші озимі культури: сприятливі дати у листопаді за посівним календарем.
Як мульчувати озиму цибулю хвоєю?
Як органічний матеріал для мульчування цибулі відмінно підійдуть хвойні гілки. Висипаємо їх на грядки шаром до 5 см.
Така мульча захистить овоч від промерзання. А навесні хвоя перешкоджає зростанню бур'янів, що заощаджує час городників. Замульчовані культури потребують набагато менше поливів.
Ще один позитивний момент – хвою не люблять гризуни, тому вони не псуватимуть грядки з рослинами.
- Раніше ми розповіли, в які дні садити цибулю під зиму, щоб вона не проросла.
- Читайте також на theLime, чим удобрити грядку під озиму цибулю.
Цікаві новини для вас:
- Урожай капусти треба зібрати до приморозків: як збільшити термін її зберігання.
- Як не треба вкривати виноград на зиму: поширені помилки, які часто допускають восени.
- Восени проросли тюльпани через теплу погоду: що робити в такому випадку.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.