Осіння обрізка плодового саду – одна з найважливіших процедур у догляді, яка захистить дерева та кущі від вимерзання та забезпечить багатий урожай у майбутньому. Перед зимівлею обрізають виноград, малину, ожину, аґрус, смородину, яблуні, груші та інші рослини. theLime вирішив докладніше розповісти, чим замазати дерева в саду після обрізки.
Читайте також: Чи потрібно обрізати хризантеми на зиму: правила осіннього догляду за квітами.
Досвідчені дачники знають, що після обрізки рани необхідно замазати садовим варом, восковою замазкою або спеціальними препаратами, які можна придбати у спеціалізованому магазині. Суттєвим недоліком є те, що деякі з них дорогі, а також досить швидко тверднуть на холодному вітрі та внаслідок тривалого зберігання.
Тому можна скористатися перевіреними народними засобами.
Хорошу рідку замазку для обробки зрізів можна приготувати з лляної олії та пічної сажі. Сажу необхідно перемішати з олією та нанести щіточкою на зрізи гілок та інші пошкодження дерев та кущів (морозобоїни, дупла). Така замазка в процесі намащування не твердне навіть за морозної погоди.
Читайте також: Як правильно обрізати ягідні кущі на зиму, які пагони обов'язково потрібно видалити.
Сажа, як і деревне вугілля, ефективно захищає рослини від грибкової інфекції та хвороботворних мікроорганізмів.
Особливість лляної олії – утворення сухої плівки при тонкому нанесенні. При обробці рани лляна олія частково вбирається в деревину та утворює на пораненій тканині захисну плівку. Вона висихає залежно від температури повітря за 25-40 днів.
Таким чином, олійно-сажиста замазка має водовідштовхувальні властивості та не дає дощовій воді проникати в пошкоджені тканини, одночасно захищаючи від хвороботворних грибків і бактерій, здатних знищити ослаблену рослину.
- Раніше ми розповіли, які дерева та кущі треба обрізати на зиму.
- Читайте також на theLime, навіщо білити дерева восени і як це правильно робити.
Цікаві новини для вас:
- Підготовка винограду до зими: чим підживити, обробити та вкривати лозу восени.
- Через теплу осінь на хризантемах з'явилася попелиця: як врятувати квіти від шкідників.
- Коли садити озиму цибулю, моркву та буряк у листопаді: найкращі дати за місячним календарем.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.