Щоб одяг після прання був чистим і приємно пахнув, а пральна машина працювала довго і справно, її потрібно періодично чистити. Для цього існують як спеціальні засоби, так і народні. Наприклад, звичайний оцет добре справляється із пліснявою в барабані, а також усуває неприємний запах.
Читайте також: Чому речі після прання погано пахнуть: поширені помилки, яких слід уникати.
Проте занадто часте використання оцту для чищення може призвести до пошкодження шлангів пральної машини, а також вивести з ладу ту її частину, яка запобігає протіканню. Альтернативний лайфхак, який допоможе у господарстві без істотних збитків - звичайна сода.
200 г харчової соди або 100 г кальцинованої додайте в порожній барабан і запустіть гаряче прання. Також можна насипати соду в порошкоприймач, після чого запустити прання з температурою води близько 60 градусів. Через півгодини поставте прання на паузу, зачекайте кілька годин, поки засіб подіє, після чого доведіть цикл прання до кінця.
Читайте також: Як позбутися чорної плісняви на гумовому ущільнювачі пральної машини.
При контакті з гарячою водою сода впорається з накипом (вапняним нальотом), а також із пліснявою, що неприємно пахне, бактеріями та іншими забрудненнями в пральній машині. Більш того, їй вдасться розчинити також і відкладення мийних засобів в порошкоприймачі.
Щоб пральна машина залишалася чистою та без запаху, чистити її рекомендується раз на місяць. Також сода допоможе очистити гумовий ущільнювач дверцят пральної машини від плісняви.
Цікаві новини для вас:
Допоможе звичайний оцет: дієвий спосіб позбутися білих розводів на взутті.
Як захистити відкриті банки з консервацією від плісняви: спосіб досвідчених господинь.
Протирайте двічі на місяць: саморобний засіб для вікон, який захистить їх від конденсату.