Багато хто чув про те, що березовий сік - надзвичайно корисний напій. Однак, чи впевнені ви, що ця інформація є правдивою? У цьому матеріалі ми вирішили розібратися в усіх найбільш популярних міфах і фактах про березовий сік. Щоб ви точно знали, чи варто його пити.
Шкода березового соку
Так, все вірно, березовий сік дійсно може нашкодити. Однак, статися це може тільки в деяких випадках. Наприклад, якщо у вас є алергія на пилок берези, якщо ви страждаєте від будь-яких хвороб шлунково-кишкового тракту, особливо у стадії загострення. Також не рекомендується пити березовий сік при гострій формі сечокам'яної хвороби, людям, що мають індивідуальну непереносимість до компонентів березовиці та дітям до 12 місяців.
Користь березового соку
А ось корисних властивостей у цього напою набагато більше. Він допомагає при авітамінозі, втомі, апатії, неврозах, безсонні, хворобах судин і ясен. Також березовий сік рекомендується пити і використовувати для компресів при фурункульозі, дерматитах, частих застудах, хворобах нирок, печінки, жовчного міхура, ангіні і подагрі.
Склад березового соку
- Вітамін А (ретинол)
- Вітамін В1 (тіамін)
- Вітамін В2 (рибофлавін)
- Вітамін В4 (холін)
- Вітамін В5 (пантотенова кислота)
- Вітамін В6 (піридоксин)
- Вітамін В9 (фолієва кислота)
- Вітамін В12 (ціанокобаламін)
- Вітамін С (аскорбінова кислота)
- Вітамін D
- Вітамін Е (токоферол)
- Вітамін РР (ніацин)
Також до складу соку входять мінерали і мікроелементи:
- натрій
- йод
- калій
- магній
- Залізо
- Марганець
Крім усього перерахованого, натуральний березовий сік містить кислоти сапоніни, ефірні олії, цукри, і різні інші корисні для організму речовини.
- Раніше ми розповіли, як приготувати окрошку на березовому соку.
- Дізнайтеся також, як приготувати легкий суп з фрикадельками і зеленню. Публікуємо простий покроковий рецепт на перше.
Найцікавіші новини тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал The Lime, щоб нічого не пропустити.