Свято Хелловін щороку відзначають у ніч із 31 жовтня на 1 листопада. Хоча страшні костюми та інші популярні традиції його святкування прийшли до нас із західної поп-культури, він має язичницьке коріння.
За інформацією Бібліотеки Конгресу США, витоки Хелловіна лежать у стародавньому кельтському святі Самайн. Воно було присвячене закінченню збору врожаю, а люди розпалювали багаття і одягали костюми, щоб прогнати привидів. Лише у восьмому столітті нашої ери Папа Григорій ІІІ призначив 1 листопада часом вшанування святих. Саме тому День усіх святих увібрав у себе деякі традиції Самайну.
Читайте на тему: Як прикрасити будинок на Хелловін: 11 креативних ідей з підручних засобів.
Вирізання гарбуза на Хелловін
Світильники з гарбуза, які роблять на Хелловін, називаються "ліхтарями Джека". Традиція зародилася в Ірландії, хоча в давнину замість гарбуза використовувалася ріпа. В основі лежить легенда про чоловіка на ім'я Стінгі Джек, який неодноразово ловив Диявола в пастку і відпускав його тільки за умови, що ніколи не потрапить у пекло. Але коли Джек помер, він дізнався, що небесам теж не потрібна його душа, тому йому довелося вічно блукати по землі у вигляді привида. Диявол дав Джеку вирізану ріпу з палаючим вугликом, щоб освітлювати шлях. Згодом ірландці почали вирізати на овочах страшні обличчя, щоби відлякати злих духів.
Віра у привидів
У давнину кельти вірили, що під час свята Сайман Землею ходять духи. Пізніше християнські місіонери ввели День поминання покійних 2 листопада, і це вкорінило ідею про те, що живі та мертві вступають у контакт приблизно в одну і ту саму пору року.
Костюми нечисті
Кельти вірили, що страшні костюми під час Самайну допоможуть їм залишитись непоміченими для нечисті, яка гуляла по землі. А чорний та помаранчевий кольори, які є традиційними для Хелловіна, у кельтів символізували "смерть" літа та осінній сезон збирання врожаю.
Читайте також: Немає костюма на Хелловін? Ось 10 ідей макіяжу, що його замінить.
Збір солодощів
Існує теорія, що під час Самайну кельти залишали їжу, щоб умилостивити духів, які блукають землею. Згодом люди стали одягатися як привиди в обмін на аналогічні підношення у вигляді їжі та напоїв. Вже в середні віки діти та бідні дорослі збирали їжу та гроші в обмін на молитви за померлих у День поминання.
До середини 20 століття "частування", які отримували діти, не обов'язково були цукерками. Давали речі, фрукти, горіхи, монети та іграшки. Популярність збору солодощів зросла в 1950-х роках, і це стало чудовим маркетинговим ходом для компаній, які виготовляли цукерки.
Свічки та багаття
Колись високі вогнища використовувалися, щоб освічувати шлях душам, які йдуть у потойбіччя. У наші дні багаття зазвичай замінюють свічками.
Раніше ми ділилися добіркою містичних фільмів та серіалів, які можна подивитися ввечері на Хелловін.