Лайм

Як зробити з бананової шкірки корисне домашнє добриво для кімнатних рослин

Чому не варто викидати шкірку від банана

Досвідчені квітникарі з успіхом використовують продуктові відходи для підживлення кімнатних рослин. До них входить бананова шкірка, яка містить калій, фосфор, азот і кальцій. Застосування органічного засобу зі шкірки банана покращить ріст квітів і допоможе у боротьбі зі шкідниками. Як підживити кімнатні рослини банановою шкіркою - далі у матеріалі.

Добриво з "обгортки" банана підходить для цикламена, бегонії, фіалки та інших кімнатних квітів. Вже практично за тиждень після підживлення цим "домашнім" добривом ви побачите результат.

Читайте також: Допоможе звичайний чорний чай: прості способи змусити фіалку цвісти.

Фото: unsplash.com

Перед приготуванням добрива банани добре вимийте в гарячій воді з милом. Це робиться для того, щоб прибрати воскове покриття або інші речовини, які використовують для тривалого транспортування фруктів.

Оброблену бананову шкірку наріжте на дрібні шматочки і зарийте в землю, не надто глибоко. Добриво через 10 днів розчиниться в ґрунті і допоможе навіть слабким рослинам відростити нове листя.

Якщо для рослини потрібно суворе дозування добрива, тоді використовуйте наступний рецепт. Шматочки бананової шкірки розкладіть на застеленому фольгою деко, зовнішньою стороною вниз. Проколіть шкірку та поставте в духовку.

Підсушену шкірку остудіть і подрібніть на порошок. Використовуйте для підживлення рослин по одній чайній ложці. Зберігайте суху бананову суміш у герметичній ємності.

Читайте також: Чому в'яне спатіфілум: поширена помилка у догляді за "Жіночим щастям", яку легко виправити.

Фото: unsplash.com

Ще один простий та ефективний метод приготування добрива – висушіть шкірку на батареї та заваріть як чай. Отриманий настій остудіть до прохолодного стану та полийте рослини під корінь. Висушену у такий спосіб бананову шкірку можна використовувати і в сухому вигляді - поміщати добриво в нижні шари ґрунту.

Важливо пам'ятати, що поверх землі класти бананову шкірку не можна – утворюється пліснява.

Також зі шкірки банана готують компост. Таке добриво підходить для цибулинних рослин. У відро із землею додайте бананову шкірку і полийте добривом "Байкал". Добре перемішайте. За місяць додайте ще шкірки і трохи "Байкалу". Повторіть процедуру ще за місяць-два. У результаті ви отримаєте чорний компост, який дуже корисний для рослин.

Фото: unsplash.com

Якщо закопати шматочки шкірки банана у ґрунт поруч із рослиною, то попелиці стане менше.

Ще одне добриво із бананової шкірки використовують навіть для розсади. Три бананові шкірки помістіть у трилітрову банку з водою і залиште настоюватися на два дні. Далі розчин процідіть і розбавте водою (1:1). Поливайте рослину під корінь.

Читайте також: Чому гинуть орхідеї: експерти назвали помилки у догляді за квітами у зимовий період.

Фото: Getty Images

Жмих від кави не варто викидати: корисні способи домашнього застосування густіше.

Цікаві новини для вас:

Новини партнерів

Читайте також

Улюблені з дитинства "Каштани": рецепт печива з маминого записника

Фудблогерка Віта Лавренчук показала, як приготувати ніжне печиво Каштани на варених жовтках

Дубайський шоколад можна зробити вдома - модний десерт не за всі гроші світу

Фудблогерка показала рецепт, за яким можна приготувати супермодний дубайський шоколад вдома

Той самий "зелений салат", що підірвав TikTok: рецепт для післясвяткового розвантаження

Фудекспертка Світлана Левицька розповіла, як приготувати зелений салат Вітамінна бомба