Лайм

Якщо в орхідеї відпадають бутони, слідкуйте за протягами і змініть режим поливу

Запам'ятайте прості рекомендації

У кожного з нас рано чи пізно виникає потреба оновити інтер'єр у будинку. І якщо ви поки не можете зробити повноцінний ремонт або купити нові меблі, займіться деталями: оберіть інші штори, покривала, декоративні подушки, а також прикрасьте приміщення вазонами з кімнатними квітами, наприклад, орхідеями, які можуть цвісти декілька разів. theLime вирішив докладніше розповісти, чому у цих рослин можуть відпадати бутони.

Читайте також: Як продовжити термін цвітіння орхідей взимку: ключові правила догляду за квітами.

Фото: pixabay.com

Основні причини, чому в орхідей опадають бутони

1. Вік

Якщо вашій орхідеї більше 7 років, швидше за все, справа у віці. Такі рослини часто викидають квітконоси, утворюють бутони, але квіти не розпускаються. На жаль, запобігти старінню кімнатних рослин неможливо.

2. Освітлення

Найпоширеніша причина – нестача світла. Переважна більшість орхідей цвітуть узимку, коли інші кімнатні рослини знаходяться на стадії відносного спокою. Бутони, що сформувалися, відвалюються, не розкрившись, через короткий світловий день. Вирішити проблему можна за допомогою ламп штучного освітлення.

3. Режим поливу

Найпоширеніша помилка квітникарів-початківців рясний або частий полив орхідей в період цвітіння. Через підвищену вологість у субстраті розвиваються гнильні процеси на кореневих відростках. Намагаючись зберегти життєздатність, орхідеї змушені скидати нерозпущені бутони.

4. Протяги

Одна з найпоширеніших причин, чому ці квіти скидаю бутони та квіти, – протяги. Для нормального росту та розвитку тропічної культури потрібно свіже повітря. При цьому не варто робити протяг для швидкого провітрювання чи охолодження приміщення. Коли стрімкий потік повітря потрапляє на рослину, орхідея переохолоджується та скидає суцвіття.

5. Ушкодження

Якщо у вас в будинку є кіт, він може спровокувати стрес для рослини або механічно пошкодити вазон. Справа в тому, що деякі вихованці люблять поласувати соковитими і яскравими пелюстками орхідей або зіштовхнути горщик з квіткою.

Фото: pixabay.com

6. Вологість

Орхідеї звикли до досить високої вологості – 50-70%. Проте взимку у квартирах та будинках повітря досить пересушене через опалення. Рекомендується встановити біля тропічної квітки зволожувач або наповнену водою ємність.

7. Температурний режим

Відпадати бутони можуть у тому випадку, якщо рослина або перегрілася або переохолодилася. Оптимальна температура повітря для квітучої орхідеї повинна бути в межах +17...+25 °C.

Читайте також: Як часто поливати взимку орхідею, щоб вона не згнила і не засохла.

8. Поживні речовини

У період активного росту, бутонізації та цвітіння орхідея потребує додаткового підживлення. Присутніх у субстраті поживних елементів не вистачає для рясного та тривалого цвітіння.

Якщо квіти опали, щойно розпустившись – рослині не вистачає калію, фосфору, магнію, бору. Недолік мікроелементів у ґрунті є причиною повільного росту квітконоса та швидкого в'янення суцвіть. Вирішити проблему допоможе кореневе підживлення поживними сумішами для орхідей.

9. Стрес від зміни умов

Найчастіше таке трапляється після транспортування з магазину, переїзду або внаслідок перестановки у приміщенні. Орхідея звикає до певних умов життя, будь-яке переміщення провокує стрес. Як результат – опадання бутонів та квіток, в'янення чи навіть загибель екзотичної культури.

10. Захворювання

Рослина може бути уражена грибковими та бактеріальними інфекціями, а також шкідливими комахами.

Сіра гнилизна – типова проблема кімнатної орхідеї. При ураженні рослини збудниками грибкової інфекції спостерігається поява коричневих та темно-сірих плям на листових пластинках. Намагаючись протистояти хворобі, орхідея змушена скидати бутони.

Також на тропічній квітці можна виявити крихітних жучків білого забарвлення борошнистих хробаків. Ознаками присутності паразита вважаються липкі краплі, павутиння, деформація листових пластинок, квітконоса та суцвіть. Можливе опадання нерозкритих бутонів.

Фото: pixabay.com

Правила догляду за квіткою під час бутонізації

1. У період активної фази росту та цвітіння орхідею поливаємо в міру просихання субстрату, але не рідше 1 разу на 7 днів. Першою ознакою нестачі вологи в ґрунті вважається сірий відтінок кореневих відростків.

2. Якщо помітні ознаки в'янення, рекомендуємо обприскати крону відстояною водою кімнатної температури. При цьому вода не повинна потрапляти до пазух листових пластин. Накопичення рідини в таких місцях може призвести до гниття квітконоса.

3. Врятувати квітконос від передчасного в'янення допоможе правильно підібране освітлення, а також дотримання температурного режиму та вологості повітря.

4. Не варто переставляти квітковий горщик із одного місця на інше.

5. Уникаємо протягів та інших неприємних для рослини "катаклізмів".

6. Під час інтенсивного росту та цвітіння рекомендуємо підживлювати рослину комплексними мінеральними сумішами, у складі яких є калій, фосфор, марганець та бор.

Фото: pixabay.com

Цікаві новини для вас:

  1. Як врятувати грошове дерево, яке почало гинути: правила догляду за красулою.
  2. Що робити з "жіночим щастям", яке не цвіте: правила догляду за спатифілумом.
  3. Допоможе звичайний чорний чай: прості способи змусити фіалку цвісти.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також

Привносять світло в життя інших: які знаки Зодіаку вважають найбільш позитивними

Представники яких зодіакальних сузір'їв прагнуть завжди бачити у всьому позитив, робити світ кращим і допомагати порадами  

Як підживити рослини черствим хлібом: натуральне добриво для поливу

Як у домашніх умовах приготувати натуральне добриво для рослин із залишків чорного хліба, що містить багато поживних речовин

Як смачно приготувати молоду картоплю: небанальний рецепт сезонної страви

Як у домашніх умовах приготувати молоду картоплю на сковороді із вершковим маслом, щоб урізноманітнити звичне меню своєї сім'ї