Традиційно у лютому та березні городники розпочинають підготовку до нового сезону і вирощують розсаду різноманітних городніх культур та квітів. Проте вирощування здорової та міцної розсади - не така вже й проста справа, адже її потрібно підживлювати, а тому дуже важливо вибрати правильні добрива.
theLime розповість про перевірений народний спосіб підживлення розсади і поливу рослин, який допоможе наситити їх корисними мікроелементами. Йдеться про всім знайомі звичайні пекарські дріжджі.
Читайте також: Готуємося сіяти розсаду: місячний посівний календар на лютий.
Досвідчені городники вже оцінили переваги підживлення розсади дріжджами, адже вони багаті на кальцій. Після поливу рослин розчином дріжджів вони однозначно стануть міцнішими і витривалішими.
Дріжджі містять велику кількість корисних речовин, таких як вітаміни групи В, амінокислоти та мікроелементи, які сприяють інтенсивному розвитку кореневої системи та збільшенню врожаю.
Перш за все, важливо вибрати відповідний тип дріжджів. Зазвичай, городники використовують активні сухі дріжджі, які швидко розчиняються в воді і легко засвоюються рослинами.
Процес підготовки розчину дріжджів складається з кількох кроків. Спочатку необхідно розчинити сухі дріжджі у теплій воді з невеликою кількістю цукру або меду, щоб активізувати процес бродіння. Приготовлену суміш треба поставити в тепле місце та залишити на кілька годин.
Готовий розчин треба процідити і розвести з водою у пропорції 1:10 безпосередньо перед поливом.
Читайте також: Розсада почне нарощувати коріння з перших днів: що треба додати в ґрунт.
Головна перевага підживлення дріжджами полягає у простоті та дієвості цього способу, він безпечний для рослин і навколишнього середовища. Дріжджі стимулюють імунну систему рослин, посилюють їхню стійкість до хвороб і шкідників, а також сприяють формуванню сильного кореневого волокна.
Однак є певний мінус цього способу підживлення - розчин дріжджів може вимивати з ґрунту калій, тому його потрібно чергувати з іншим добривом, щоб заповнюватиме нестачу цього важливого мікроелемента.
Крім того, важливо забезпечувати індивідуальні потреби кожного виду рослин. Деякі види можуть вимагати більш частого застосування дріжджів, тоді як інші можуть вимагати меншої концентрації. Тому краще вести облік і регулювати частоту застосування залежно від реакцій рослин на підживлення.
- Нагадаємо, раніше ми писали, як виростити солодкий перець на підвіконні.
- Читайте також на theLime про те, яку картоплю не слід садити навесні.