Лайм

У Празі почали зносити старий будинок і знайшли роботи художниці, яка не повернулася з табору смерті

Експерти зібрали близько 700 робіт Гертруди Каудерс

У Празі вирішили знести старий будинок і з початком робіт натрапили на сотні картин та ескізів єврейської художниці Гертруди Каудерс, яка в 40-х загинула в нацистському концтаборі "Майданек". Всі ці роки вони були заховані в стіні однієї з житлових кімнат.

"Радіо Свобода" уточнює, що деякі роботи Каудерс виявили ще в 2018 році, але тоді місцеві видання повідомили лише про 30 робіт художниці. Зараз же фахівці зібрали значну колекцію, в якій їх 700. За словами куратора місцевого Єврейського музею, це унікальна за своїми масштабами знахідка.

Фото: rferl.org

Гертруда Каудерс народилася в 1883 році, і з приходом до влади нацистської Германії відмовилася покинути Чехословаччину, як і інші її близькі. Наскільки відомо, заховати роботи художниці допомогла її подруга, емігрантка з СРСР Наталія Яхудкова, а вже в травні 1942 року Каудерс відправили до концтабору.

Спершу жінка опинилася в таборі "Терезієнштадт" (Чехія), а потім її перевезли до "Майданека" (Польща), який і став її місцем смерті.

Гертруда Каудерс Фото: rferl.org

Коли фахівці встановили автора знайдених робіт, онука брата художниці, Міріам Каудерс, заявила про готовність передати майже всі їх чеському музею - деякі жінка вирішила залишити для родини.

  • Раніше ми розповідали, як житель іспанського міста Убеда планував зробити ремонт в своєму будинку, але навіть не підозрював, до чого призведе ця ідея. Демонтувавши одну зі стін, чоловік виявив унікальну знахідку, про існування якої не міг і здогадуватися.
  • Читайте також на theLime історію американця, який купив старий будинок з ділянкою з метою його перепродати. Але він навіть не здогадувався, який секрет зберігається в саду - таємниця відкрилася після дощу.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime та дізнавайтеся про них швидше.

Читайте також

"До лютого 2022 року продюсери в США вважали, що Україна є частиною Росії". Інтерв’ю з кінорежисером Любомиром Левицьким

Любомир Левицький поділився спогадами про творче життя в Голлівуді, розповів про нові фільми та проекти, а також пригадав про свою дружину та сина.

"Головне – творчість і душевність. Цього ніколи не зрозуміти сучасним стендаперам, 95 Кварталу". Інтерв’ю з артистом Сашком Лірником

Сашко Лірник висловився про майстерність українських письменників, розповів про свої казки, спілкування з військовими, а також відповів, за кого голосуватиме на виборах.

"Чому режисер з Росії припхався сюди?.. Це просто дикі речі. Мені тоді, до речі, і гроші не повернули". Інтерв’ю з актором Романом Луцьким

Роман Луцький розповів про роботу в театрі Івано-Франківська, пояснив, у чому секрет популярності вистави Дзяди, а також висловився про мистецтво та війну.