У червні 2019 року тигр на ім'я Ходак покинув заповідний ліс в індійському штаті Махараштра, і півтора роки по тому осів на новому місці в 3000 км від дому. На території заказника Днянганга у Ходака немає побратимів або підходящої "дами", але поки його цілком влаштовує компанія кабанів, оленів і павичів, пише BBC.
За подорожжю смугастого зоологи стежили за допомогою радіонашийника. Тигр блукав по лісах у пошуках здобичі і пари, але рідний штат не задовольнив його високих запитів. Дані GPS показали, що Ходак відвідав понад 5000 місць, перш ніж осісти в Днянгангу.
Ночами тигр обстежував ферми, річки і шосе, а в сезон вирощування бавовни ховався у високих стеблах, влаштовуючи рейди на диких свиней і велику рогату худобу. Лише одного разу Ходак посварився з людьми: в зарості, де він відпочивав, прийшов безтурботний чоловік. Порушник спокою відбувся переляком і легкими травмами, а тигр побрів на пошуки спокійнішого місця для сну.
"Не зважаючи на будівництво і зростання населення, сільські райони як і раніше дозволяють тиграм вільно переміщатися. Розвиток тут все ще не став перешкодою для тварин", - розповів біолог Інституту дикої природи Індії Білал Хабіб.
На новому місці у Ходака є гідна здобич і вдосталь хащів для прогулянок, але ось невдача: тигри - зовсім не одинаки, і потребують партнерів для парування. Тепер чиновники гадають, чи потрібно допомогти Ходакові завести сім'ю, привізши в заповідник тигрицю.
"Це невеликий заповідник. Він оточений фермами і деградуючими лісами. Якщо Ходак буде тут розмножуватися, здобичі не вистачить, і новонароджені тигри спробують розійтися", - говорять експерти.
В Індії живе до 70% всіх диких тигрів в світі - близько 3000 тварин. Останніми роками їх популяція збільшилася, але середа проживання скорочується, як і чисельність здобичі. Щоб мати "продовольчий запас", кожному тигру потрібно 500 особин жертви, що розмножується. Саме тому зоологи не виключають, що Ходак змушений буде знову вирушити в дорогу, цього разу - на пошуки самки.
- Тим часом в Таїланді шукають будиночки для раків-самітників: без туристів їх стало забагато, і їм ніде жити. Кризу житла вирішили за допомогою порожніх черепашок, які люди збирали на пляжах.
- Раніше в Індії знайшли незвичайну черепаху яскраво-жовтого кольору. Рептилія відноситься до зникаючого виду індійських черепах, але завдяки своєму забарвленню стало ще більш рідкісною: на сьогоднішній день в світі знайдено всього шість подібних красунь.
Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.