Лайм

10 років тому в Японії стався Великий землетрус і цунамі - як сьогодні виглядають зруйновані міста

На боротьбу з наслідками катастрофи вже пішло $ 280 млрд

11 березня 2011 року о 14:46 на північно-східному узбережжі Японії стався землетрус магнітудою 9,0 - найсильніший у відомій історії країни. За ним послідувало цунамі: хвилі заввишки до 7 метрів руйнували міста і забирали тисячі життів. Стихійні лиха спричинили техногенну катастрофу - аварію на АЕС "Фукусіма-1", після якої 164 тис. людей евакуювали із забруднених радіацією територій.

Цунамі в місті Міяко в префектурі Івате Фото: Getty Images

10 років по тому Японія вшанувала хвилиною мовчання більше 18 000 жертв трагедії. Але країна стоїчно подолала кризу, і сьогодні велика частина прибережних міст і сіл відновлена. The Guardian пише, що на боротьбу з руйнуваннями вже витрачено 30 трлн ієн (280 млрд доларів). AP News показало, як відбувається цей складний процес.

Фото: AP Photo / David Guttenfelder

Фото: AP Photo / David Guttenfelder

Уряд побудував нові захисні дамби, дороги, залізничні колії і житлові будинки, але великі ділянки землі все ще пустують: більше 40 000 чоловік не можуть повернутися додому в райони, що є сусідами з АЕС "Фукусіма-1".

Фото: Getty Images

Фото: AP Photo / David Guttenfelder

Фото: AP Photo / David Guttenfelder

Фото: AP Photo / David Guttenfelder

Пошкоджені у 2011 році реактори АЕС стабілізовано, але її вивід з експлуатації займе не менше 40 років. Також уряду все ще належить вирішити долю мільйонів тонн забрудненого ґрунту і води, які зберігається в резервуарах на території станції.

Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Читайте також

"Чому режисер з Росії припхався сюди?.. Це просто дикі речі. Мені тоді, до речі, і гроші не повернули". Інтерв’ю з актором Романом Луцьким

Роман Луцький розповів про роботу в театрі Івано-Франківська, пояснив, у чому секрет популярності вистави Дзяди, а також висловився про мистецтво та війну.

"Син не захотів продовжити навчання в магістратурі. Вирішив служити. Це для нас було потрясіння". Інтерв’ю з актором Володимиром Ніколаєнком

Володимир Ніколаєнко - актор висловився про театральне та кіномистецтво підчас війни, розповів про зйомки нової комедії та свою роль.

"Продюсер дозволяв собі недоречний тон. Я просто пішла з проекту". Інтерв’ю з акторкою Наталкою Денисенко

Наталка Денисенко висловилася про кіно та театр, а також відповіла на запитання, чи були випадки сексуального домагання у її житті.