Лайм

"Після перемоги хочу поїхати в Одесу на берег моря і годувати чаєчок у вільній Україні". Інтерв’ю з акторкою Віталіною Біблів

Віталіна Біблів часто виступає в європейських театрах

Українську акторку Віталіну Біблів називають "королевою імпровізації". Віталіна працює в Київському академічному театрі "Золоті ворота", знімається в українських серіалах, а також займається викладацькою справою. В інтерв’ю "Апостроф Lime" акторка розповіла про співпрацю з європейськими театрами, крах українсько-російських проектів у кіно, а також пригадала, як напередодні великої війни була в Одесі.

Віталіна БіблівФото: instagram.com/vitalinabibliv

Читайте також: Злиті в ЗМІ знамениті фото Аффлека та Лопес висміяв український співак.

- Віталіно, Ви як акторка у "послужному списку" маєте широкий діапазон – клоунеса, участь у масовках, епізодичні ролі тощо. А коли відбувся переломний момент і у Вас повірили як у професійну драматичну акторку?

- В театрі я з 2003 року. Акторський шлях апріорі важкий, від маленьких ролей до головних – титанічна праця. Дуже важливою у моєму житті є роль Слави у виставі "Сталкери" режисера Стаса Жиркова. Він побачив мене не комедійною акторкою, а драматичною, і відкрив мені шлях до драматичних ролей. Я, до речі, дев’ять років ходила на кастинги, де завжди казали, що не медійна, не підходжу за типажем тощо.

У 2009 році після популярності українського серіалу "Леся+Рома" з Ірмою Вітовською не меншу любов глядачів здобув серіал "Сусіди", в якому знялася я. Під час зйомок мене помітили як акторку, яка може зіграти і трагедію, і комедію в одному персонажі.

Специфічна комедія "Сталкери"Фото: instagram.com/vitalinabibliv

- Ви, як і чимало українських акторів, були задіяні у російсько-українських проектах. У Вас, як я розумію, це була просто вимушена потреба і заробіток грошей?

- Так, я заробляла гроші, бо моя держава у кризовий період не могла створити для мене сприятливі умови для роботи. Мені потрібно було виплатити величезний кредит за квартиру. Якби тоді був вибір, я би цього не робила.

Читайте також: Відео з "Холостяком" Тереном видалили з YouTube через скарги: що відомо про скандал.

- А чи мали Ви серед російських акторів товаришів та друзів, які викликали у Вас довіру і повагу?

- У тих українців, які знімалися в російсько-українських серіалах, вони були у всіх. Після 2014 року все кардинально помінялося. Зараз, аби називати прізвища цих людей, я не хочу витрачати час, бо викреслила росіян і цей період своєї творчості зі спогадів.

- На Вашу думку, чому в Україні за всі часи незалежності і донині на талановитих українських акторів завжди було шкода грошей? А перед російськими акторами навіть після 2014 року танцювали "собачий вальс" керівники проектів, а наші представники влади, які займалися культурою та інформаційною політикою, були лояльними та схвально оцінювали співпрацю з росіянами.

- Як на мене, проекти знімалися на аудиторію країн СНД, російські актори завжди були популярніші, а наші завжди були готові принижуватись. Аби не витрачати час, натхнення, гроші на своїх акторів, брали готові продукти російських акторів і знімали з ними серіал. Так було простіше продати в країни СНД.

- На Вашу думку, після повномасштабного вторгнення є позитивні зрушення в українському кіновиробництві? У керівників проектів є усвідомлення, що між Україною та Росією має бути бетонна стіна і рів з крокодилами?

- Звичайно. Правильний рух є. Ви подивіться, яка велика кількість хороших серіалів та кіно вийшло, які транслюються на Netflix. Можливо, не так все стрімко відбувається, як би нам хотілося, але тенденція хороша.

Читайте також: "Та хоч десята": дружина Остапчука різко відповіла підписнику, який "рахує чужих дружин".

- Вас дуже часто запрошують працювати в європейські театри, але Ви залишаєтеся в Україні. Не маєте намірів працювати за межами нашої країни на постійній основі?

- У перший день повномасштабного вторгнення я для себе вирішила, що залишатимусь в Україні. Коли мені почали пропонувати роботу в Швейцарії, Німеччині та інших країнах, у мене не було вагань щодо вибору. Я маю роботу на батьківщині, але співпрацюю з європейськими театрами.

"Європейцям у нас варто запозичити хорошу акторську гру"Фото: instagram.com/vitalinabibliv

- На Вашу думку, що українському театру варто запозичити у європейців і навпаки? Де ми відстаємо, а у чому випереджаємо європейські театри?

- Я вважаю, що європейцям у нас варто запозичити хорошу акторську гру, вони технічно працюють, а ми беремо нутром. І це багатьох підкорює. Європейці не мають такого життєвого досвіду, як ми. Наші актори в акторській грі набагато сильніші, ніж європейські. Наприклад, часто для європейського актора витрачати свою енергію на сцені є порушенням особистих кордонів. Ми - інші. Після повітряних тривог йдемо і викладаємо дітям пари, граємо у виставах, займаємося важливими справами. У нас зовсім інша природа. Європейці живуть у своїй атмосфері спокою і тиші. Якщо вони грають щось драматичне, то обов’язково треба пропрацювати роль з психологом. А наші актори, як-то кажуть, і в вогонь, і в воду. Літо знімати взимку? Та будь ласка. Але європейці на років тридцять крокують попереду у технічному плані. Про такі можливості, які має європейський театр, поки що ми можемо лише мріяти. У Європі на сцену і камази виїжджають, і літаки сідають, і це нормально.

Читайте також: Де зараз співачка Катя Chilly, яка була суперзіркою в 90-х.

- А які спектаклі за Вашої участі в Європі зараз сприймають просто на ура?

- Дуже люблять українську виставу-сповідь "Люби мене не покинь", яка розповідає, що переживають українські біженці, матусі з дітьми, які втікають від війни. У 2023 році фурор викликала вистава у Цюріху "Антигона з Бучі" Стаса Жиркова. Європейські глядачі тоді аплодували стоячи. А це, до речі, показник. Бо, як правило, я не знаю, що має таке трапитися, аби європейський глядач встав і щиро поаплодував. У них такої культури немає. Зараз до кінця сезону буде вистава у Дюссельдорфі "Орестея. Після війни" Стаса Жиркова. У Європі, до речі, немає поняття репертуарного театру, вони роблять проект, грають вісім-десять вистав і виставу знімають. Тому незабаром це вже буде лише історія.

- Ви вже торкнулися питання виховання молодого покоління. Знаю, що Ви викладаєте в Академії Чубинського. Що передусім хочете передати своїм студентам - майбутнім акторам? І чому ведете лише один курс?

- Має бути щире бажання працювати над собою. Я завжди кажу, що без праці не може бути успіху. І не треба боятися помилок, помилятися – це нормально. Є менш талановиті студенти, але які працюють і на четвертий рік видають такий результат, що диву даєшся. А талановиті і ледачі просто кусають лікті.

Я працюю лише в Академії Чубинського, хоч запрошень викладати було чимало. Віддаюся цілком і повністю, працюючи зі студентами. Набрати кілька курсів – це значить треба відмовлятися від театру або зйомок в кіно, присвячувати себе лише викладацькій діяльності, я поки що не готова до такого. Хочу поєднувати і театр, і кіно, і викладацьку справу. Тому беру лише один курс.

Читайте також: Ще один "двійник" Олега Винника: у мережі пожартували над еротичними фото зірки 00-х.

- До колег на вистави ходите?

- У мене якраз закінчився проект, маю трохи вільного часу. Зіркової хвороби не маю, на вистави ходжу, це також розвиток. На цих вихідних я була в Театрі драми і комедії, де подивилася дві вистави "H*l*t" Тамари Трунової і "Отелло" Оксани Дмітрієвої. Колосальні дві постановки, прекрасні акторські роботи.

- Ви говорите про завершення чергового проекту. Йдеться про серіал "Будиночок на щастя"?

- Так, шостий сезон. Цей проект ми називаємо проектом мого серця, бо вже стільки років творимо, імпровізуємо, демонструючи безумовну любов до глядача. Для мене велика насолода працювати в парі з Назаром Задніпровським. Як на мене, це просто геніальний актор. Узагалі у нас чудова команда. Глядача дуже важко обдурити, а ми все робимо з любов’ю.

"Для мене велика насолода працювати в парі з Назаром Задніпровським"Фото: instagram.com/vitalinabibliv

Читайте також: "Хлопець позитивний і з почуттям гумору": мережу вразив "син" Андрія Данилка.

- Я ніколи не бачила, щоб Ви у соцмережах оголошували збори, розповідали про благодійну діяльність, допомогу українським військовим...

- Так, я мало про це розповідаю в соцмережах, але є друзі актори, які воюють, тому по можливості підтримуємо. Пам’ятаю, як акторка Тетяна Бондаренко з Театру на Михайлівській, яка давно в ЗСУ, збирала на машину. І ми це спільними зусиллями зробили. Ми також граємо благодійні вистави у Європі, аби зібрати кошти для ЗСУ. Нікому це не розповідала, але я також подарувала свою машину одній бригаді, де також є наші актори. У мене був "Москвич", актор нашого театру Андрій Поліщук його трохи підрихтував, і ми передали авто хлопцям.

- Після нашої перемоги що передусім зробите?

- Пригадую, як напередодні повномасштабного вторгнення 23 лютого 2022 я була в Одесі на гастролях разом із Олесею Жураківською. Ми годували чайок на березі моря, а наступного дня розпочався жах. Ось після перемоги хочу поїхати в Одесу на берег моря і годувати чаєчок у вільній Україні.

Цікаві новини для вас:

Новини партнерів

Читайте також

"Син не захотів продовжити навчання в магістратурі. Вирішив служити. Це для нас було потрясіння". Інтерв’ю з актором Володимиром Ніколаєнком

Володимир Ніколаєнко - актор висловився про театральне та кіномистецтво підчас війни, розповів про зйомки нової комедії та свою роль.

"Продюсер дозволяв собі недоречний тон. Я просто пішла з проекту". Інтерв’ю з акторкою Наталкою Денисенко

Наталка Денисенко висловилася про кіно та театр, а також відповіла на запитання, чи були випадки сексуального домагання у її житті.

"У виставі "Дзяди" бути оголеною — для мене це було випробуванням". Інтерв’ю з акторкою Надією Левченко

Надія Левченко висловилася про українське кіно, розповіла про роботу в театрі, написання музики для вистав, а також пригадала спілкування із вимушеними переселенцями.