Кожна господиня мріє зберегти вирощений та зібраний урожай якнайдовше. Особливо це актуально на тлі тривожних новин про те, що взимку багато хто з нас через війну зіштовхнеться з дефіцитом продуктів. Тому якщо ви вже знаєте, як зберігати моркву, щоб довше не псувалася, а де організувати оптимальне місце для зберігання болгарського перцю, радимо взяти на замітку прості поради, як заготовити петрушку на зиму. theLime підібрав кілька різних способів.
1 спосіб – заморожуємо "ковбаски" з петрушки
Промиваємо петрушку в проточній воді, потім викладаємо її на паперові рушники на кілька хвилин, щоб увібралася зайва волога. Згодом дрібно нарізаємо ножем, розподіляємо петрушку на поверхні харчової плівки та загортаємо рулетиком у "ковбаску". Відправляємо на зберігання у морозильну камеру. Така заготовка, по-перше, не займає багато місця, а по-друге, при необхідності можна легко відрізати трохи зелені, а решту прибрати назад у холод.
2 спосіб – заморожуємо петрушку в силіконових формах для льоду
Промиту зелень пропускаємо через м'ясорубку або подрібнюємо блендером, щоб вона пустила свій сік. Перед тим, як укладати петрушку у форми, обдаємо її окропом і даємо воді стекти. Завдяки тепловій обробці пряні трави буде легше спресувати в кубики, а під дією окропу листя стане м'яким, його обсяг зменшиться в кілька разів. Зверху в кожну ємність наливаємо воду, яка має повністю покрити зелень.
Як тільки кубики замерзнуть, дістаємо їх, перекладаємо в пакет для зберігання і прибираємо знову в морозилку. Такі крижані кубики можна використовувати для приготування перших страв.
3 спосіб – заморожуємо петрушку з вершковим маслом
Для такої заготовки підійде як зелень, так і стебла петрушки. Все це заздалегідь промиваємо, висушуємо, викладаємо в блендер і подрібнюємо. Потім додаємо розм'якшене вершкове масло і перебиваємо його з петрушкою в блендері. Повинна вийти пастоподібна маса, яку потім розкладаємо у формочки для льоду або формуємо з неї "ковбаску" і відправляємо в морозилку. Таку заготовку можна використовувати для запікання риби або м'яса, а також як доповнення до спагетті.
4 спосіб – засолюємо петрушку
Для такої заготовки необхідно заздалегідь підготувати банки та кришки, промити їх та обдати окропом.
Змішуємо нарізану петрушку та сіль у співвідношенні – 100 г зелені на 20 г солі. Щільно набиваємо підготовлені банки отриманою сумішшю, закриваємо кришками та відправляємо у холодильник. Зберігати таку солону петрушку необхідно за температури +7-8°С.
5 спосіб – сушимо петрушку в пучках
Промиваємо зібрану зелень у друшляку, потім викладаємо на паперові рушники на годину, щоб добре ввібралася зайва волога. Зв'язуємо в акуратні пучки і підвішуємо в сухому, добре провітрюваному приміщенні. Приблизно через 5-10 днів петрушка буде готова. Перед тим, як відправити зелень на зберігання, подрібнюємо її та викладаємо у скляні або бляшані банки, герметично закриваємо кришками.
- Раніше ми розповіли, як зберегти базилік, щоб не втратив смак та аромат.
- Читайте також на theLime, як заготовити м'яту на зиму.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.