Якщо ви вже розібралися у питанні, як і коли правильно обрізати виноград, цього разу потурбуйтесь про його належне зберігання. Адже маленька помилка може коштувати вам всього зібраного врожаю. У цьому матеріалі theLime розповість, як зберігати плоди в приміщенні та холодильнику, а також нагадає, від чого залежить термін зберігання ягід.
Як і де зберігати виноград?
Цей продукт збережеться якомога довше у темних вентильованих приміщеннях, а саме підвалах, "теплих" мансардах, горищах, в сараях при температурі від 0 °С до + 5...+7 °С та вологості не вище 80%.
Можливі наступні способи зберігання:
- Грона можна підвісити на мотузку за прищіпку в прохолодному приміщенні, наприклад, на горищі. Також можна зв'язати міцною мотузкою два грона і перекинути їх через мотузку. Мотузки слід розміщати на різній висоті, щоб підвішені грона верхніх рядів не торкалися нижніх.
- У ящиках або лотках, які попередньо потрібно застелити чистим папером. Грона розкладіть в один шар гребенями вгору. У такому вигляді плоди можуть зберігатися 1,5-2 місяці. Можливі спалахи грибних інфекцій, тому періодично заготовки потрібно перевіряти.
- У холодильнику виноград може пролежати до 4 місяців при температурі +2...-1°C. Якщо є функція "контроль вологості", і її можна встановити на показник 90-95%, і тоді врожай вдасться зберегти аж до 7 місяців.
Як правильно зберігати в холодильнику?
Грона слід покласти на полички гребінцем вгору в один шар. Якщо в морозильній камері є можливість підтримувати температурний режим -20..-24 °C, можете сміливо покласти туди ягоди.
Важлива порада: найоптимальніше заморожувати плоди не більше одного разу та невеликими порціями.
Для заморожування обирайте виноград переважно темних сортів, який повністю дозрів. При розморожуванні ягоди дістаньте та опустіть їх у холодну воду - це дозволить уникнути розриву тканин всередині плоду.
Читайте також: як зберегти свіжими фрукти та овочі якнайдовше.
Який термін зберігання винограду?
Термін зберігання визначається в залежності від сорту. Для тривалого зберігання підходять різновиди, які дозрівають на початку осені і пізньостиглі. Відмінна особливість таких сортів: пружна, насичена і щільна шкірка.
Тому при виборі винограду для тривалого зберігання слід обрати правильний сорт, оскільки не всі ягоди можуть пролежати довго. Перед відправкою на зберігання обов’язково огляньте плоди і заберіть зіпсовані і пошкоджені.
Оптимальна температура для зберігання ягід від 0 до +7 градусів. За наявності вказаних умов виноград пролежить від 3 тижнів до півроку.
Основні правила зберігання:
- Тримайте виноград в холодильнику тільки у відсіку, що призначений для зберігання овочів. Допускається короткострокове розміщення в самій холодній зоні для швидкого охолодження.
- Не слід упаковувати продукт перед відправкою в холодильник в поліетиленові пакети, адже відсутність доступу повітря прискорить процес гниття.
- Пакети рекомендується використовувати тільки для заморозки.
- У холодильнику виноград краще зберігати в пластикових контейнерах, не накриваючи їх кришкою. Або ж можна просто покласти грона на плоске блюдо.
- Якщо ви вирішили зберігати виноград при кімнатній температурі, повісьте гроно так, щоб воно не торкалося будь-яких інших поверхонь, інакше процес гниття може пришвидшитись.
- Піддаючи виноград заморожуванню, пам’ятайте, що після розморожування ягоди стануть більш водянистими і матимуть не такий насичений смак як раніше.
Дізнайтесь, що можна зробити з винограду на зиму: топ-3 рецепти, які варто спробувати.
- Перед тим, як відправити виноград в морозильну камеру, не варто мити його. Краще промити плоди потім, перед безпосереднім вживанням.
- Гібридні сорти (без кісточок) довго зберігатися не будуть. Їх потрібно з’їдати відразу після збору врожаю.
- При розміщенні ягід в холодильнику не відривайте їх від гілочок, оскільки при порушенні цілісності шкірки термін зберігання істотно зменшується.
- Ми розповідали, як отримати виноградний сік без соковижималки. Є два простих способи.
- Почитайте про те, як заготовити шипшину для зберігання на зиму. Приготуйте вітамінний засіб для зміцнення імунітету.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнайтеся про них швидше.