Лайм

Що можна зробити з винограду на зиму: топ-3 рецепти, які варто спробувати

Виноград можна замаринувати чи приготувати з нього варення

В умовах війни і продовольчої кризи, що насувається, багато господинь цього року вирішили вперше зробити різні заготовки та консервацію. І якщо ви вже закрили кілька баночок густого яблучного повидла або запашного сливового леквару, цього разу поекспериментуйте з виноградом. theLime підібрав різні ідеї, що можна зробити з нього на зиму.

Маринований виноград як оливки

Інгредієнти на 1 банку 0,5 л: виноград без кісточок (200 г), вода (1 склянка), цукор (2 ч. л.), оцет 9% (20 мл), кориця (0,5 ч. л.) , сіль (0,5 ч. л.), лавровий лист (1 шт.), запашний перець (4-5 горошин), гвоздика (3-4 шт.).

Приготування:

Банки заздалегідь промиваємо в проточній воді та стерилізуємо зробити це можна на пару, в мікрохвильовій печі або духовці. Кришки кип'ятимо у каструлі з водою приблизно 10-15 хвилин.

Виноград ретельно промиваємо та відокремлюємо від гілочок, потім викладаємо у підготовлені банки.

Потім готуємо маринад. У каструлю виливаємо воду, додаємо сіль, цукор, корицю, лавровий лист, гвоздику та запашний перець. Коли маринад закипить, вливаємо оцет і потім проварюємо ще 2 хвилини. Готовим киплячим маринадом необхідно залити виноград у банці.

Ставимо на плиту велику каструлю для стерилізації, дно якої вистилаємо марлею або рушником. Акуратно викладаємо в неї банки, прикриваємо їх металевими кришками і заливаємо водою по плічка. Чекаємо, доки вода в каструлі закипить і стерилізуємо 10 хвилин.

Потім акуратно дістаємо банки та закочуємо їх кришками. Перевертаємо догори дном, укутуємо теплим пледом або ковдрою і залишаємо так на добу – до охолодження. Потім прибираємо в темне прохолодне місце до зими.

Фото: pinterest.com

Виноградний сік

Інгредієнти: виноград (2 кг), цукор (150 г).

Приготування:

Виноград перебираємо та промиваємо від пилу в проточній воді, потім очищаємо від гілочок та листя.

За допомогою соковижималки віджимаємо сік. Якщо її немає, можна пропустити виноград через м'ясорубку, а потім через 2-3 шари марлі, щоб отримати сік без макухи та кісточок. У результаті із 2 кг винограду вийде приблизно 1,5 л соку.

Виливаємо отриманий сік у каструлю та додаємо на кожен літр приблизно 100 г цукру. Ставимо на вогонь, кип'ятимо 10 хвилин, періодично знімаючи піну, що утворилася.

Заздалегідь готуємо банки і розливаємо виноградний сік у них, закочуємо стерильними кришками і перевертаємо догори дном до повного остигання. Потім прибираємо у льох до зими.

Фото: pixabay.com

Виноградне варення з волоськими горіхами

Інгредієнти: темний виноград без кісточок (1 кг), цукор (700 г), вода (150 мл), мелений імбир (0,3 ч. л.), кориця (0,5 ч. л.), волоські горіхи (150 г).

Приготування:

Виноград ретельно промиваємо та відокремлюємо від гілочок.

У каструлю висипаємо цукор, мелений імбир та корицю, заливаємо все водою. Ставимо на плиту і варимо сироп.

Заливаємо очищені ягоди винограду окропом на 1 хвилину, потім зливаємо воду. Потім заливаємо їх цукровим сиропом, накриваємо кришкою і залишаємо в такому вигляді на 4 години.

Тим часом очищаємо волоські горіхи і ріжемо їх на половинки чи четвертинки. Висипаємо їх у каструлю з виноградом та ставимо на плиту. Кип'ятимо 5 хвилин, вимикаємо та залишаємо на 4 години.

Потім знову доводимо до кипіння, варимо 5 хвилин та знімаємо з вогню.

Розливаємо в стерильні банки та закриваємо герметично кришками. Перевертаємо догори дном до повного остигання, а потім прибираємо в темне прохолодне місце.

Фото: pinterest.com

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також

Не поспішайте дзвонити сантехніку: дієві лайфхаки для прочищення зливу душу

Експерти з прибирання розповіли, як самостійно прочистити забитий злив в душі і які засоби треба використовувати

На бутерброди, до гарніру і просто так: як приготувати курячу ковбасу вдома

Шеф-кухар Ектор Хіменес-Браво показав, як приготувати курячу ковбасу без добавок вдома

Сало в буряковому квасі - давній рецепт української закуски

Сало в буряковому квасі - стародавній український рецепт, таке сало можна зберігати два тижні