Орхідея – красива, але вибаглива рослина, тому вимагає лише правильного догляду. В інакшому випадку квітка може перестати цвісти або і взагалі пропасти. Про те, як цього не допустити та насолоджуватися її гарним цвітінням, розповімо далі.
Часто орхідея не хоче цвісти насамперед через те, що вона потрапила до нас із зовсім іншого клімату. Після ряду ретельних досліджень та експериментів фахівцям вдалося довести, що створюючи перепад температури, можна змусити рослину цвісти. Для цього потрібно поставити горщик на ніч у прохолодне місце: оптимальна температура - до 15 градусів.
Окрім цього, слід зменшити кількість азоту в добривах. Тоді як фосфору, навпаки, має бути більше, адже саме він стимулює цвітіння.
Наступний важливий момент: не забувайте регулярно зволожувати повітря навколо рослини, адже у такий спосіб ви наблизите її до природних умов зростання.
Читайте також: Що робити, щоб квіти у вазі стояли довше: 6 простих способів зберегти їхню свіжість.
Якщо орхідеї не менше чотирьох років, можна поставити горщик на п’ять днів у темне місце. Через три тижні, дуже ймовірно, рослина випустить бутони. Пам'ятайте, що цей спосіб підходить лише для дорослих і здорових рослин.
Ще один лайфхак: замість звичайного поливу можна помістити в горщик з орхідеєю пару кубиків льоду - так вона швидше зацвіте.
Активний ріст коренів або листя у неквітнучої орхідеї свідчить про те, що у квітки відповідний період розвитку. Поки цей період не закінчиться, її нецвітіння є цілком природнім. В такому разі слід запастися терпінням та дочекатися потрібного моменту.
Найголовніше правило у догляді за орхідеєю - належний догляд. Ця квітка любить багато світла і не витримує надлишку вологи.
- Дізнайтесь, як розмножувати фікус у домашніх умовах. Ми розповіли про 3 прості способи, якими користуються досвідчені квітникарі.
- Також почитайте про те, чому пропадає спатифілум. Існують популярні помилки, про які ви могли не знати.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.