RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Політика

Вже яблуко, та ще не Apple: як Зеленський вмовляв інвесторів вкластися в Україну

Головні цитати президента з форуму RE:think. Invest in Ukraine

Зеленский Мариуполь Зеленский Мариуполь Пресслужба Зеленського

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 29 жовтня, виступив в Маріуполі під час інвестиційного форуму RE: think. Invest in Ukraine.

Під час своєї промови він практично прямим текстом натякав інвесторам, що зараз у них є шанс вкластися в Україну і гарненько заробити в майбутньому. Тим же, хто свій шанс проспить, потім доведеться кусати лікті. Воно й не дивно, Зеленський впевнений, що Україна - це зародок Apple.

"Апостроф" приводить головні думки з виступу Зеленського. Цитати виділені курсивом.

Україна - це десь між Google та Apple

Ви точно чули про бізнесменів, які не повірили в Google або втратили можливість придбати WhatsApp за невелику суму. Україна - це країна можливостей.

Він зазначив, що сьогодні ці можливості стукають у ваші двері, а другого такого шансу не буде.

Тому не пропустіть можливості, будь ласка. "Не проспіть" Україну.

При цьому він висловив думку, що віра інвесторів в Україну може привести до процвітання країни, а невіра - до краху.

Ми - Apple, я починала свій шлях в гаражі. Ленс Армстронг, якому поставили страшний діагноз. Але ми точно знаємо, що на зміну найтемнішій ночі неодмінно приходить дуже яскравий світанок.

Зеленський пояснив, що Україна стає "стабільним та передбачуваним ринком", який дає інвесторам значні можливості.

Він також назвав виграшні сторони України: сприятливий клімат, вигідне географічне розташування, невичерпний сільськогосподарський та індустріальний потенціал. "Дісталося" і українцям, які, за словами Зеленського, працьовиті й талановиті люди.

Все це - наші відповіді на одне питання: Why should you invest in Ukraine (Чому потрібно інвестувати в Україну? - "Апостроф")?

Зеленський також заявив, що хотів би, щоб історія економічного дива України була написана в підручниках поряд з кейсами Японії, Південної Кореї та Сингапуру.

Магніти для інвесторів

Під час спічу президент також анонсував презентацію "інвестиційного меню", в якому будуть так звані проекти-магніти.

Держава забезпечить їх повну підтримку на рівні президента та прем'єр-міністра, захистить від корупції і надасть піар на державному рівні.

Нагадав Зеленський і про підготовку земельної реформи, з якої нова влада хоче отримати кошти для держбюджету.

У наших пріоритетах - земельна реформа. Дехто звинувачує нас в поспішному прийнятті рішень, називаючи це турборежимом. Я дуже радий. Краще поспішні рішення. Я особисто обіцяю персональний захист кожному інвестору. Я впевнений, що ми стоїмо на порозі економічного прориву.

Деякі ознаки прориву, судячи з усього, вже видно. Ось про що каже Зеленський.

У другому кварталі ми продемонстрували 4,6% зростання реального ВВП. Міжнародні організації істотно поліпшили свої прогнози щодо економічного зростання України в наступному році. Україна піднялася на 7 позицій в рейтингу Doing Business. Міжнародні агентства підвищили наш кредитний рейтинг і змінили прогноз на "стабільний" і "позитивний.

А вже найближчим часом бізнес в Україні зможе розправити крила.

Ми зменшуємо роль держави в економіці там, де вона не є ефективною. Приватизація, дерегулювання, "Держава в "смартфоні" - всі ці ініціативи дозволять бізнесу розправити крила і дихати на повні груди.

Мир на Донбасі через зростання економіки

Зеленський визнав, що війна на Донбасі сплутує карти владі.

Наша країна рухається вперед, але ці кроки не впевнені, тому що ми маємо тягар - війну. Припинення війни і повернення полонених - це наша головна мета. Це можливо тільки дипломатичним шляхом.

Однак мир без економічної стабільності - неможливий.

(Зростання ВВП - "Апостроф") 5-7% щорічно - це амбітне завдання, для його вирішення потрібні масштабні інвестиції. Цей форум стане відправною точкою процесу. Присутні на форумі і всі небайдужі можуть стати учасниками відновлення Донбасу.

Також Зеленський нагадав, що в Україні не за горами велика приватизація.

У найближчих планах - велика приватизація десятків інвестиційно привабливих об'єктів. Ми повинні створити ефективні правила роботи на енергетичних ринках та спростити ведення бізнесу, прибравши обмеження в сферах трудових відносин та руху капіталу.

"ПриватБанк" - наш

Розвіяв Зеленський і одне з головних побоювань Заходу, про те, що Україна поверне "ПриватБанк" колишнім власникам. Судячи з усього, не бувати такому. Він зазначив, що з ринку було виведено близько сотні банків, зокрема "Дельта Банк", "Надра Банк", "Фінанси і кредит", націоналізовано "ПриватБанк".

У кожній з цих справ, я ще раз кажу, я буду захищати тільки інтереси держави Україна. Інтереси кожного українця. Всі ці проблеми не повинні вирішуватися за рахунок платників податків. Це дуже важливий меседж, і я хочу звернутися до всіх, хто поширює чутки, що хтось із команди президента або нового уряду збирається повернути колишнім власникам їх банки, - ні, це неправда.

Перед законом - усі рівні

Президент зазначив і ще одну важливу мету - справжня реформа судової системи, яка дозволила б бізнесу почувати себе захищеним.

Корумповані суди лякають інвесторів не менше, ніж вибухи та постріли. Усвідомлюючи це, ми, нарешті запустили роботу Вищого антикорупційного суду, почали очищення Верховного суду і всієї судової системи. До активної участі в цьому процесі залучені не тільки наші фахівці, а й міжнародні експерти.

Правила гри на ринку, за запевненням Зеленського, також будуть однаковими для всіх.

Рівні і єдині правила гри для всіх. Для великого, середнього і малого бізнесу. Українського та міжнародного. За 28 років це стало своєрідним українським НЛО - всі про це говорять, але ніхто цього не бачив. Ми змінимо це, адже прекрасно розуміємо, що тільки чесна конкуренція дозволяє будувати процвітаючу економіку, процвітаючу Україну.

Читайте також