RU  UA  EN

Субота, 27 квітня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.35
Політика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Зеленський терміново повернувся до Києва і провів нараду через катастрофу літака МАУ в Ірані: всі подробиці

В Україні 9 січня оголосили днем жалоби

В Україні 9 січня оголосили днем жалоби Фото: ОПУ

У ніч на четвер, 9 січня, президент України Володимир Зеленський терміново повернувся до Києва з Оману, де знаходився з сім'єю на відпочинку. Причиною стало падіння літака "Міжнародних авіаліній України" (МАУ) в Ірані. Відразу ж після повернення він зібрав нараду з топ-чиновниками, в ході якої прозвучала низка важливих заяв. "Апостроф" розповідає все, що відомо.

Приватний борт, на якому знаходився Зеленський, приземлився в аеропорту "Київ" ("Жуляни") близько 02:40.

За даними "Страны", переліт президент здійснював на літаку Bombardier Global Express 6000 і він обійшовся в суму від 65 до 100 тисяч доларів. Рік випуску літака - 2014. Оператор - Vista Jet (Мальта). Бортовий номер 9H-VJN, номер рейсу VJT861.

Глава держави на авто Mercedes-Benz Vito прямо з аеропорту вирушив на Банкову і через 15 хвилин заїхав на територію Офісу президента (ОПУ).

"У будівлі включили світло на поверсі, де знаходиться кабінет президента. На вулицях навколо ОПУ журналісти помітили скупчення співробітників державної охорони", - йдеться на сторінці програми "Схеми" у Facebook.

Незабаром стало відомо, що Зеленський скликав робочу нараду через катастрофу літака МАУ в Ірані - зібралися прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов, міністр оборони України Андрій Загороднюк, міністр закордонних справ Вадим Пристайко та представники інших відомств.

9 січня в Україні оголосили днем жалоби. З метою вшанування пам'яті загиблих президент наказав приспустити державні прапори України на будівлях і спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Також Зеленський заслухав звіт оперативного штабу з питань авіакатастрофи. Згідно із заявою ОПУ, відпрацьовується кілька версій причин катастрофи літака. Іранська сторона висловила готовність надати необхідну допомогу для належного розслідування.

"Проводиться робота з родичами українців, загиблих в Ірані, їм надається психологічна допомога. Держава обов'язково проконтролює, щоб сім'ї отримали всі страхові виплати. Крім того, відбувається збір ДНК родичів загиблих українців. Одним із головних завдань штабу є ідентифікація і репатріація тіл з Ірану", - сказано в повідомленні.

Відзначається, що 9 січня президент проведе телефонні розмови з офіційними особами країн, громадяни яких загинули в результаті трагедії.

В Офісі президента наголосили, що вночі в Ірані здійснив посадку борт з 45 українськими фахівцями різних галузей, які мають великий досвід роботи на місцях авіаційних і техногенних катастроф. Вони братимуть участь у розслідуванні катастрофи літака.

На сайті глави держави було оприлюднено звернення Зеленського до українців. Наводимо його повний текст і відео.

"Шановні українці! Ранок 8 січня 2020 року став чорною сторінкою в історії і України, і всього світу. Мої щирі співчуття родичам і близьким одинадцяти загиблих громадян України: Володимира Гапоненка, Олексія Наумкіна, Сергія Хоменка, Катерини Статнік, Ігоря Матькова, Марії Микитюк, Дениса Лихна, Валерії Овчарук, Юлії Сологуб, Олени Малахової та Ольги Кобюк.

Їхнім родинам держава надасть усю необхідну допомогу. 9 січня оголошено днем національної жалоби. Я також висловлюю співчуття родинам інших загиблих. Відомо, що це громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану та Великої Британії.

Безперечно, пріоритетом для України є встановлення причин авіакатастрофи. Ми обов’язково дізнаємося правду. Для цього буде проведено детальне й незалежне розслідування відповідно до норм міжнародного права.

Розслідування авіакатастрофи здійснить комісія, створена Організацією цивільної авіації Ісламської Республіки Іран. До Ірану у складі пошуково-рятувальної групи о 3:30 вже прибули 45 наших фахівців, зокрема з Державної авіаційної служби, Національного бюро розслідувань авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами та представники МАУ. Через 2 години вони вирушать до місця катастрофи. Ми очікуємо, що всі вони будуть включені до роботи комісії, зокрема до розшифровки записів "чорних скриньок".

У разі необхідності до складу комісії можуть залучатися й інші необхідні експерти, які також прибули до Тегерана. Це представники РНБО, Служби безпеки України, ДСНС, Міноборони, міністерств закордонних справ, внутрішніх справ та інших державних інституцій. Це найкращі фахівці нашої країни, які мають великий досвід експертиз. Вони ж здійснять ідентифікацію та репатріацію загиблих українців.

Сьогодні я проведу телефонну розмову з Президентом Ірану щодо посилення співпраці з українською стороною задля встановлення істини. Закликаю й міжнародну спільноту, зокрема Канаду, долучитися до розслідування обставин авіакатастрофи українського Боїнга-737. Також в Україні буде проведено позапланові та повні перевірки стану безпеки польотів МАУ та інших вітчизняних авіакомпаній.

Українським громадянам рекомендовано утриматися від відвідання цього регіону. До з’ясування всіх причин катастрофи українським авіакомпаніям заборонені польоти в повітряному просторі Ірану та Іраку.

Окремо наголошу, що й до відправлення українського літака, й після нього в міжнародному аеропорту Тегерана сідали та злітали літаки міжнародних, зокрема і європейських авіакомпаній. Польоти припинили тільки Сполучені Штати Америки. Жодна інша країна не забороняла польоти своїх авіакомпаній над Іраном та не скасовувала рейси до ранкової авіакатастрофи.

І наостанок. Зараз наш інформаційний простір сповнений численними теоріями та домислами стосовно трагедії. Зрозуміло, що всі ми хочемо якнайшвидше дізнатися правду. Але в таких справах швидкість може заважати істині. Потрібно дочекатися хоча б попереднього звіту роботи комісії з розслідування.

І я прошу всіх - а особливо, коли Україна перебуває в умовах інформаційної війни, - утриматися від маніпуляцій, спекуляцій, теорій змови, поспішних категоричних оцінок і неперевірених версій.

Це не тема для хайпу, лайків у соцмережах, сенсацій та конспірологічних теорій. Нам потрібні терпіння, витримка та мудрість. А ще ця страшна історія повинна навчити всіх нас - і кожного громадянина України, і кожного світового лідера - цінувати людські життя. І робити це до того, як вони так стрімко й болюче обриваються".

Після завершення робочої наради з питань, пов’язаних із катастрофою українського літака авіакомпанії МАУ в Тегерані, Володимир Зеленський вирушив до аеропорту "Бориспіль", щоб вшанувати пам’ять жертв трагедії. Там президент поклав квіти до світлин загиблих.

Нагадаємо, на борту літака рейсу PS 752 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", який впав біля аеропорту Тегерана, знаходилося 11 громадян України (2 пасажири і 9 членів екіпажу), 63 - Канади, 82 - Ірану, 3 - Німеччини, 10 - Швеції, 4 - Афганістану, 3 - Великобританії.

Читайте також

Пошук "Патріотів": що НАТО пообіцяв Україні

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба приїхав в НАТО попросити ЗРК Patriot, що йому відповіли

Примара Трампа: як НАТО намагається допомогти Україні

На зустрічі глав МЗС країн — членів НАТО питання України — головне на порядку денному