RU  UA  EN

Пʼятниця, 28 лютого
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.25
Політика

Ліга чемпіонов 2019/20: новини, результати, відео

Погляд

Подав не туди: навіщо Гончарук прогнувся перед Зеленським

Дії Гончарука свідчать про його бажання залишитися

Дії Гончарука свідчать про його бажання залишитися Фото: unian

Схоже, що заява прем'єр-міністра Олексія Гончарука про відставку розраховані на те, щоб продемонструвати свою лояльність президенту Володимиру Зеленському. Дані дії не матимуть жодних юридичних наслідків для Гончарука, хоча в разі подачі заяви в парламент з високою часткою ймовірності 226 голосів за відставку прем'єра у Верховній Раді б знайшлося. Таку думку висловив "Апострофу" експерт Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Ігор Петренко.

Відповідно до закону про Кабінет міністрів (стаття 15), прем'єр-міністр має право подавати заяву про відставку. Але не президенту, а Верховній Раді. Далі парламент розглядає питання про відставку прем'єр-міністра не пізніше ніж на десятий день після надходження заяви про відставку, якщо воно надійшло під час чергової сесії Верховної Ради України, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла в міжсесійний період. Як ми знаємо, у нас сесія закінчується сьогодні. Тобто якщо сьогодні сесія не розгляне дане питання (а цього не станеться), то далі він буде залишатися на посаді. Підкреслюю ще раз: приймати рішення про звільнення прем'єр-міністра повинна виключно Верховна Рада.

З чим пов'язані дії Гончарука? Можливо, він вирішив зайвий раз "прогнутися" під президента і спробувати нівелювати появу аудіозаписів з розмовами у Кабміні. Варто звернути увагу, що в своєму пості про "звільнення" він окремо заявив про підтримку президента. Це пов'язано з тим, що Гончарук зацікавлений залишитися на своєму місці, в той час, як на плівках чути, що прем'єр президента не поважає, а частина економічного блоку його обманює.

Гончарук розуміє, що Зеленський не може звільнити його, а так він покаже всім, що залишається. А до наступного пленарного тижня ситуація може змінитися. Будуть подані нові законопроекти, відбудуться нові події, які згасять обурення.

Очевидно, що йдеться про внутрішньо групові ігри всередині оточення президента, де є незадоволені діями Гончарука. І вони навряд чи на цьому зупиняться. Але не можна сказати, що це - супер-ідея Гончарука.

В принципі, якщо б заява була і справді подана до Верховної Ради, вона цілком могла б набрати 226 голосів. У "слуг народу" є чимала кількість депутатів, які не сприймають Гончарука. "Європейська солідарність" проголосувала б за його відставку, про необхідність відставки уряду заявляла "Опозиційна платформа - За життя". Юлія Тимошенко теж без зайвої дипломатії відгукувалася про Гончарука. Хто б не проголосував - це "Голос". І все…

Читайте також

Абирвалг від партії Зеленського: найприкріші ляпи "слуг народу"

Головний бич Володимира Зеленського - вкрай низька якість його команди. Зокрема, у Верховній Раді

Досвідчений батько замість недбалого сина: хто стане прем'єр-міністром України замість Гончарука

Олексій Гончарук незабаром покине пост прем'єр-міністра України - Апостроф дізнавався, хто буде його наступником

Корупції в Україні більше немає? Як Гончарук прозвітував у Раді

Кабінет міністрів України відзвітував про виконання програми своєї діяльності в 2019 році, при цьому багато представлені досягнення насправді такими не є