RU  UA  EN

Понеділок, 6 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Південь – уперед, Схід – стояти: як ЗСУ вибивають окупантів

Українська армія може найближчим часом прорвати оборону ворога у Запорізькій області

Українська армія може найближчим часом прорвати оборону ворога у Запорізькій області Фото:

У середу, 16 серпня, заступник міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що українські захисники звільнили село Урожайне. Донецької області, а представник Нацгвардії України полковник Микола Уршалович у четвер, 17 серпня, заявив на брифінгу, що підрозділи Нацгвардії України вже провели зачистку та розмінування цього населеного пункту. Урожайне – один із опорних вузлів другої лінії оборони російської армії на півдні Донбасу. Також надходять повідомлення про те, що українські захисники увійшли на околиці села Роботине на Токмацькому напрямку. Куди далі розвиватиметься український наступ і яка ділянка фронту на сьогоднішній день найскладніша для ЗСУ, читайте у матеріалі "Апострофа".

У селі Урожайне Донецької області, розташованому на березі річки Мокри Яли, російські окупанти зробили свій укріпрайон. Українські військові розпочали штурм Урожайного 8 серпня, а вже 12-13 серпня у деяких телеграм-каналах, зокрема й російських, з'явилися повідомлення, що окупаційна армія почала відступати з Урожайного. Проте лише 16 серпня у Міноборони України оголосили, що звільнили село.

Також наступ ЗСУ розвивається у Запорізькій області – біля населеного пункту Роботине і вже є повідомлення про те, що наші підрозділи увійшли на його околиці.

"Зараз у район Роботино заводяться серйозні додаткові сили, йде підготовка до прориву фронту. Динаміка розвитку подій збільшується", - каже військовий експерт Роман Світан.

Читайте: Вирішальний удар ми завдамо наприкінці серпня чи на початку вересня - генерал Романенко

За його словами, головним напрямком для наших підрозділів стане Токмацький.

"Токмак – це основний військовий та транспортний хаб росіян. Там у них розташовані не тільки бази, але через Токмак йде залізнична гілка та траса. Як тільки у нас з'явиться можливість, потрібно буде однозначно обробляти ці лінії підвезення боєприпасів", - каже Світан, - Радіус роботи нашої бойової артилерії- 20-30 км. Але для неї потрібно створити плацдарм. Ось саме цим і займаються наші бійці в районі Роботино. Тож чекаємо звідси позитивних результатів".

Військовий експерт Михайло Жирохов зазначає, що для росіян найближчим часом ситуація у Роботіно буде критичною.

"Поки не видно їхніх резервів, а наші резерви в районі Роботино вже вкинуто. Там воює 82 десантно-штурмова бригада, яка вважається однією з найпотужніших у ЗСУ, і тому в напрямку Роботино скоро будуть зміни на нашу користь", - каже Жирохов.

Проте військовий оглядач, координатор групи "Інформаційний спротив" Костянтин Машовець зазначає, що росіяни все ж таки перекидають підкріплення на Роботіно.

"Нарешті до російського командування дійшло, що ситуація на Токмацькому напрямку набуває для нього дуже неприємного характеру. Противник почав стягувати сюди додаткові сили та засоби, щоб, принаймні, зупинити її подальший розвиток саме в цьому ключі", - повідомив експерт.

За словами Машовця, зараз найважливіші події відбуваються не в самому селі Роботине, у північній частині якого, ймовірно, вже знаходяться передові підрозділи ЗСУ, а на захід і на схід від нього.

"Справа в тому, що на схід цього села розташовані передові позиції головного рубежу оборони противника, а на захід - локальна лінія опорних пунктів (до с.Копані), яка по ідеї повинна прикривати Новопрокопівський вузол оборони противника із заходу та північного заходу, за яким, у свою чергу, також починаються передові позиції головного рубежу оборони противника", - пояснив експерт.

На думку військового експерта, обхід передовими підрозділами ЗСУ Роботино з флангів лишає супротивника сенсу його утримання, а також може призвести до виходу ЗСУ до головного рубежу оборони окупантів на широкому фронті, починаючи від Новопрокопівки до Вербового.

Якщо на півдні ситуація для українських захисників, на думку експертів, складається успішно, то на сході ситуація є досить складною. Окупанти чинять серйозний тиск на Куп'янськ.

"Куп'янськ - найбільш проблемний для нас напрямок. Там ситуація дуже важка, - зазначає Михайло Жирохов, - Туди перекидаються наші додаткові сили, але, на жаль, це бригади територіальної оборони. Якусь підготовку вони мають, але це не кадрові військові та їх бойова цінність менша, ніж лінійних частин. Вони дуже потужно стримують росіян. Скільки це може продовжуватися – невідомо. Там у росіян непогана логістика.Туди підтягнуті елітні, найбоєздатніші підрозділи і це дозволяє окупантам і наступати, і стримувати наш наступ біля Клещеївки, що біля Бахмута".

На думку військових експертів, нашим захисникам дуже могли б допомогти касетні снаряди для систем HIMARS. Ними можна було б бити приблизно на 40 км у тил супротивника, знищуючи там техніку та живу силу. Але поки що наші західні партнери такі снаряди не дають.

"У американців є 2000 касетних снарядів для HIMARS, які вони зняли з озброєння та зберігають на складах. Ці снаряди є і в арсеналах німецької армії, і якщо буде таке політичне рішення, то нам їх передадуть", - зазначив Михайло Жирохов.

"Якщо говорити військовою мовою, то 40 км – це дивізійна глибина. Тобто таким чином можна знищувати або виводити з ладу цілі дивізії, і війна швидко завершиться нашою перемогою. Але Білий дім виходить із власної політичної доцільності. У них наступного року президентські вибори, а перемога України запланована для американської адміністрації, зважаючи на все, як один з елементів переможної тактики Байдена", - резюмував Роман Світан.

Читайте також: "Бермудський трикутник" для росіян: за три дні зникає більше батальйону окупантів - військовий ЗСУ

Читайте також

Борги у спадок: депутати зобов'яжуть українців платити за своїх батьків

Відмовитись від спадщини, якщо твої батьки винні – тепер не вийде

Ті з росіян, які вижили - навчилися воювати, - командир Грузинського легіону

Чому грузинські добровольці воюють за Україну — інтерв'ю із командиром Грузинського легіону

У Путіна провал з 9 травня, росіяни шукають нову сакральну дату - нацгвардієць Андрій Отченаш

Нацгвардієць Андрій Отченаш розповів, що відбувається біля Часового Яру та які втрати росіян

Новини партнерів