RU   UA   EN  

Понеділок, 20 травня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.10
Суспільство

Читайте нас у Telegram-каналі

У Путіна є вкрай небезпечний план на виборах в Україні - генерал

Микола Маломуж про наміри Кремля на президентські вибори в Україні

Микола Маломуж про наміри Кремля на президентські вибори в Україні Фото: Dawid Hudziec

Під час виборів президента України військове вторгнення Росії можливе лише в одному випадку - якщо в Україні почнуться серйозні протиріччя між прихильниками кандидатів на посаду президента, то Володимир Путін буде намагатися втрутитися військовим способом під приводом стабілізації ситуації і недопущення жертв. Таку думку висловив "Апострофу" екс-глава Служби зовнішньої розвідки, генерал армії України Микола Маломуж.

На сьогоднішній день можемо стверджувати, що інформації про підготовку Росією нових військових провокацій немає. Навіть наші колеги з європейських країн і США підтверджують, що прямих військових провокацій з боку РФ або прямих терактів не передбачається, тому що Росія зараз діє іншими методами. Путін намагається діяти через своїх симпатиків в Україні, особливо у південних і східних областях, щоб підтримати того чи тих кандидатів, які будуть більш лояльними до Росії.

З іншого боку, Кремль веде велику інформаційну кампанію, яка розгортається в електронних мережах на підтримку проросійських кандидатів. Також йдеться про кібератаки. Це прихований, але ефективний формат, який використовувався Росією і в США, і в європейських країнах. Тому цей формат у нас буде активно задіяний щодо блокування сайтів, проникнення до наших систем, запуску туди різних вірусів.

Електронні диверсії – це реально можливо, і вони вже певною мірою проводяться. Хоча я передбачаю, що не буде супермасштабних варіантів, оскільки ці дії Росії зараз розкриваються на міжнародному рівні. Провідні країни світу почали діяти на випередження російських кібератак, тому їм все важче і важче.

Читайте: Захід дивиться на Україну з подивом, а Путін чекає перемоги одного з фаворитів - Андреас Умланд

Точкові кібератаки будуть – але наші спецслужби готові цьому протидіяти, захищаючи наші сервери та інформаційні ресурси, в першу чергу, ЦВК і органів влади.

Що стосується терористичних атак на території України у дні виборів, то відвертих терактів не буде. Можливо в окремих місцях агентура Кремля або проросійські прихильники влаштують певні провокації під видом діяльності радикальних структур – але це все локально.

Значно більше занепокоєння викликає те, що тут можливі внутрішні протиріччя між кандидатами, їх прихильниками і радикально-налаштованими активістами, в які втрутиться й Росія. Якщо це будуть масштабні зіткнення, то Путін буде намагатися під приводом стабілізації ситуації в Україні і недопущення жертв, втручатися і військовими засобами. І в даній ситуації ключове питання полягає в тому, щоб наш політикум не спровокував таких дій, тому що це буде на руку Російській Федерації, і Путін використає це для дестабілізації та військового втручання. Цей варіант можливий і вкрай небезпечний.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

У Зеленського є два шляхи для повернення миру на Донбас - Леонід Кравчук

Во второй части интервью Апострофу первый президент Украины Леонид Кравчук ответил на вопросы по Донбассу, Крыму и НАТО

Путін поставив Зеленському жорсткі умови: у чому небезпека для України

Издав указ о выдаче российских паспортов украинцам, Путин поставил жесткие условия Зеленскому - в чем опасность для Украины, Апострофу рассказал Леонид Радзиховский

У Путіна продумали, як нанести удар по Києву, йому потрібно 2-4 тижні - генерал Ігор Романенко

Генерал-лейтенант Игорь Романенко рассказал Апострофу, когда 240-тысячная российская армия может напасть на Украину

Новости партнеров

Загрузка...