RU  UA  EN

Субота, 22 лютого
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.20
Суспільство

Ліга Європи 2019/20: усі новості, результати, відео

У Путіна є вкрай небезпечний план на виборах в Україні - генерал

Микола Маломуж про наміри Кремля на президентські вибори в Україні

Микола Маломуж про наміри Кремля на президентські вибори в Україні Фото: Dawid Hudziec

Під час виборів президента України військове вторгнення Росії можливе лише в одному випадку - якщо в Україні почнуться серйозні протиріччя між прихильниками кандидатів на посаду президента, то Володимир Путін буде намагатися втрутитися військовим способом під приводом стабілізації ситуації і недопущення жертв. Таку думку висловив "Апострофу" екс-глава Служби зовнішньої розвідки, генерал армії України Микола Маломуж.

На сьогоднішній день можемо стверджувати, що інформації про підготовку Росією нових військових провокацій немає. Навіть наші колеги з європейських країн і США підтверджують, що прямих військових провокацій з боку РФ або прямих терактів не передбачається, тому що Росія зараз діє іншими методами. Путін намагається діяти через своїх симпатиків в Україні, особливо у південних і східних областях, щоб підтримати того чи тих кандидатів, які будуть більш лояльними до Росії.

З іншого боку, Кремль веде велику інформаційну кампанію, яка розгортається в електронних мережах на підтримку проросійських кандидатів. Також йдеться про кібератаки. Це прихований, але ефективний формат, який використовувався Росією і в США, і в європейських країнах. Тому цей формат у нас буде активно задіяний щодо блокування сайтів, проникнення до наших систем, запуску туди різних вірусів.

Електронні диверсії – це реально можливо, і вони вже певною мірою проводяться. Хоча я передбачаю, що не буде супермасштабних варіантів, оскільки ці дії Росії зараз розкриваються на міжнародному рівні. Провідні країни світу почали діяти на випередження російських кібератак, тому їм все важче і важче.

Читайте: Захід дивиться на Україну з подивом, а Путін чекає перемоги одного з фаворитів - Андреас Умланд

Точкові кібератаки будуть – але наші спецслужби готові цьому протидіяти, захищаючи наші сервери та інформаційні ресурси, в першу чергу, ЦВК і органів влади.

Що стосується терористичних атак на території України у дні виборів, то відвертих терактів не буде. Можливо в окремих місцях агентура Кремля або проросійські прихильники влаштують певні провокації під видом діяльності радикальних структур – але це все локально.

Значно більше занепокоєння викликає те, що тут можливі внутрішні протиріччя між кандидатами, їх прихильниками і радикально-налаштованими активістами, в які втрутиться й Росія. Якщо це будуть масштабні зіткнення, то Путін буде намагатися під приводом стабілізації ситуації в Україні і недопущення жертв, втручатися і військовими засобами. І в даній ситуації ключове питання полягає в тому, щоб наш політикум не спровокував таких дій, тому що це буде на руку Російській Федерації, і Путін використає це для дестабілізації та військового втручання. Цей варіант можливий і вкрай небезпечний.

Новости партнеров

Читайте також

"Таємниця" в пакеті і фатальний постріл: за що вбили пластичного хірурга в Києві

Пластичний хірург Андрій Сотник убитий у центрі Києва. Озвучено перші версії злочину

Між катастрофою МАУ і рейсом MH17 є одна істотна відмінність - засновник Bellingcat

Засновник Bellingcat Еліот Хіггінс розповів Апостроф про деякі особливості розслідування збитого літака МАУ

Трагедія з літаком МАУ: чому Іран веде себе як Путін в 2014-му

Про те, чому ситуація із загибеллю PS752 резонуватиме з катастрофою МН17 2014 року, а також про те, чому керівництво Ірану вже зараз веде себе так, як Кремль

Новости партнеров

Загрузка...