RU  UA

Середа, 18 грудня
  • НБУ:USD 41.50
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.50

Новини

18 грудня

Всі новини

​Режим ліцензування окремих видів агропродукції скасовано: що це передбачає

В Україні з 1 грудня 2024 року буде скасовано режим ліцензування окремих видів аграрної продукції. Йдеться про зернові, бобові, олійні культури й олію.

Чому виникла така необхідність та що передбачає відповідне рішення уряду, пояснили в Міністерстві економіки України.

За словами заступника міністра економіки - торгового представника України Тараса Качки, режим експортного забезпечення дозволить автоматично відстежувати експорт окремих видів агропродукції. Крім того, зменшить кількість дозвільної документації.

"Щоб запобігти подвійному контролю з боку держави скасовуємо ліцензування експорту відповідних сільськогосподарських товарів, яке раніше запровадили для повернення валютного виторгу. Це спростить умови ведення бізнесу для експортерів агропродукції", - прокоментував посадовець.

Качка також додав, що скасування режиму ліцензування агропродукції необхідно, щоб недопустити непорозуміння під час митного оформлення експорту.

Режим експортного забезпечення передбачає:

  • експорт товарів виключно зареєстрованими платниками податку на додану вартість;
  • встановлення мінімальних експортних цін на товари, щодо яких діє режим експортного забезпечення. Різниця між фактурною та митною вартістю товарів не має бути від'ємною;
  • електронний обмін інформації між Національним банком, Державною податковою службою та Держмитслужбою для відстеження і контролю дотримання експортерами вимог законодавства;
  • особливості складання податкової накладної та її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Водночас ліцензування експорту пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини та Польщі наразі буде незмінним.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що в Україні розробили й впровадили інформаційно-комунікаційну систему "Основний реєстр складських документів на зерно та зерна, прийнятого на зберігання, і реєстр зернового складу".