У Національному банку України пообіцяли використовувати міжнародні резерви, щоб підтримати стабільність гривні, яка похитнулася через хвилювання на валютному ринку. Падіння української валюти в регуляторі пояснюють психологічними факторами.
Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на УНІАН.
"Поточна ситуація на українському валютному ринку - міжбанківському та готівковому - склалася під впливом перш за все психологічного чинника, який, ймовірно, має короткостроковий ефект", - сказано в коментарі НБУ.
Високий попит на валюту на міжбанківському ринку в регуляторі назвали типовим для післясвяткових днів. Крім того, на нього впливає висока невизначеність щодо подальшого поширення коронавірусу в світі і підвищення турбулентності на світових фінансових і товарних ринках.
При цьому в НБУ підкреслили, що епідемія коронавірусу має обмежений і нейтральний вплив на економіку України, оскільки український експорт продовжує зростати, а зниження цін на окремі експортні товари компенсовано нарощуванням фізичних обсягів поставок за кордон.
"Національний банк продовжить стежити за ситуацією з поширенням коронавірусу, станом світових фінансових і товарних ринків і при необхідності буде і надалі проводити інтервенції для згладжування надмірних курсових коливань", - підкреслили в НБУ.
У Національному банку стверджують, що мають достатньо резервів для згладжування коливань курсу гривні. "Сьогодні міжнародні резерви України складають 26,8 млрд дол. США, що є найвищим рівнем з листопада 2012 року", - похвалилися в Нацбанку.
За даними НБУ, ситуація на грошово-кредитному ринку України залишається стабільною, і гривнева ліквідність банківської системи зараз становить близько 230 млрд грн, а валютна - понад 8 млрд дол.
Як повідомляв "Апостроф", вранці у вівторок, 10 березня, в пунктах обміну валют в Києві був помічений ще більше зростання курсу долара і євро відносно гривні, тобто українська валюта продовжує падіння.