У Національному банку України озвучили деякі факти, які точно описують настрої українців в економічній сфері у зв'язку з пандемією коронавірусу.
Стеження за кожним і смертельне "цунамі": як коронавірус атакує світ і Україну (оновлюється)
Їх опублікували на офіційній сторінці НБУ в Facebook.
"Перший місяць карантинних заходів, введених для боротьби з коронавірусом, українська економіка і банківська система пройшли досить спокійно, тому що "готували сані влітку", - запевнили в НБУ.
Зокрема, українці продовжують довіряти банкам і зберігати гроші в них.
"Гривневі кошти на рахунках населення в банках збільшилися на 11,6 млрд. гривень до 341,4 млрд. гривень з початку березня до 10 квітня (+ 4%)", - додають в НБУ.
На тлі цього продовжують кредитувати, незважаючи на те, що настрої бізнесу очікувано погіршилися і ситуація на ринку праці напружена.
Що стосується цін, то вони ростуть досить повільно.
"Інфляція в березні залишалася низькою - 2,3%. Правда, ціни на окремі товари росли швидше - на м'ясо, овочі, крупи, ліки, товари особистого догляду. Причини прості - ажіотажний попит і часткове звуження пропозиції через карантин. Однак в квітні вони вже поступово втратили визначальну роль. Протягом останнього тижня ціни на ці товари перестали рости", - зазначають у відомстві.
Детальніше про те, як зміниться життя в Україні після карантину і що привнесе епідемія в політичний і економічний устрій країни, читайте в матеріалі "Апострофа": Життя після епідемії: як коронавірус змінить політичне і економічне буття українців.