У Мінсоцполітики розповіли, як завдяки накопичувальній пенсійній системі українці зможуть отримувати 7 тисяч гривень пенсії.
Про це повідомляється на сайті Мінсоцполітики.
"Близько 7000 гривень - це приклад того, яку пенсію може отримувати людина з повним страховим стажем з двох джерел: солідарної та накопичувальної систем. Він показує, як саме це працює, за яких умов можна забезпечити пенсію з двох джерел на рівні не нижче 40% від заробітної плати, що буде відповідати стандартам, які Україна взяла на себе зобов'язання виконувати згідно з Конвенцією МОП", - йдеться в повідомленні.
На старті обов'язкових пенсійних накопичень, пропонуються внески в розмірі 4% від заробітної плати. Навіть при таких відрахуваннях і прибутковості + 0,25% в місяць вище інфляції (приблизно 3% вище інфляції на рік) можливо заробити собі пенсію майже в 7 тисяч гривень.
Приклад розрахунку пенсії для людини, яка:
- отримує заробітну плату 15 000 гривень на місяць
- працює і накопичує з 25 до 60 років (має 35 років стажу)
- на свій пенсійний накопичувальний рахунок щомісяця протягом періоду роботи отримує 2% від зарплати з сум сплаченого їм ПДФО і додатково 2% від зарплати з сум ЄСВ, який за неї заплатив роботодавець (всього 4% - 600 гривень)
- після завершення періоду роботи отримує накопичувальну пенсію протягом 15 років
- весь час накопичення кошти людини працюють з прибутковістю 0,25% вище інфляції в місяць (приблизно 3% вище інфляції на рік)
- отримує пенсію з солідарної рівня на рівні середньої на сьогодні - 3 624 гривні (за станом на 01.03.2021).
Середня пенсія такої людини за накопичувальною системою за 15 років складе 3 117 гривень. Разом з солідарної пенсією людина буде отримувати 6 741 гривню, що складе 45% від її зарплати.
Як повідомляв "Апостроф", кандидат економічних наук, експерт з питань пенсійної реформи Віталій Мельничук вказав на шокуючі факти про пенсійну реформу в Україні.