Україна почала пенсійну реформу більш 20-ти років тому, проте накопичувальний пенсійний рівень не введений до сих пір. Про це заявив, виступаючи на Українському пенсійному форумі в Києві 28 січня, кандидат економічних наук, експерт з питань пенсійної реформи Віталій Мельничук.
"Пенсійна реформа в Україні почалася в 1998 році", - сказав експерт. Уже тоді, за його словами, було прийнято рішення про необхідність створення багаторівневої пенсійної системи замість однорівневої, а також про введення системи індивідуальних рахунків громадян в рамках накопичувального рівня.
Він також розповів, що в 2003 році в Дорожній карті пенсійної реформи було встановлено, що в 2007 році має бути впроваджена обов'язкова накопичувальна і професійна пенсійна система, а завершення пенсійної реформи мало статися в 2009 році.
"Однак, починаючи з 2004 року і, фактично, до останнього часу, відбувалася профанація пенсійної реформи", - заявив Мельничук.
У свою чергу, радник міністра фінансів України, засновник і глава GROWFORD INSTITUTE Віталій Ломакович, який також взяв участь у форумі, зазначив, що Пенсійний фонд, який в останні роки відчуває величезні труднощі з наповненням, не завжди був дефіцитним.
"У середині 2000-х років Пенсійний фонд був профіцитний, тому в той час було найдоречніше та найдоцільніше вводити другий накопичувальний рівень. На жаль, цього не сталося. Можливо, тоді не вистачило, як зараз модно говорити, політичної волі у керівництва країни. І сьогодні ми пожинаємо плоди", - сказав фахівець.
Як раніше повідомляв "Апостроф", сусідня Польща почала пенсійну реформу в 1998 році, тобто, одночасно з Україною, і сьогодні в цій країні успішно функціонує накопичувальний рівень пенсійної системи.