Уже з 6 липня в Україні запрацює система автоматичного списання з рахунків українців боргів на вимогу державних і приватних виконавців.
Про це пише "Слово і діло".
Тепер банки зобов'язані на вимогу виконавця надати інформацію про реквізити рахунків боржника і про суму коштів на них. У Міністерстві юстиції зазначили, що для боржника тут теж є плюс: виконавець знатиме, скільки коштів на рахунку, і зможе заарештувати тільки потрібну суму, а не все, що є.
Також банки і виконавці будуть взаємодіяти в електронному вигляді - через Автоматизовану систему виконавчого провадження.
Для списання коштів, як і раніше, потрібно буде рішення суду. Спрощується тільки сама процедура списання - вона буде автоматизованою.
Які види боргів будуть списувати автоматично:
- заборгованість за аліменти;
- житлово-комунальні послуги;
- штрафи (в тому числі, за порушення правил дорожнього руху);
- зарплати.
Які банки можуть автоматично списувати борги з рахунків:
- ПриватБанк;
- Monobank;
- ТАСкомбанк;
- Оксі Банк;
- Банк Схід;
- Індустріалбанк;
- ПроКредит Банк.
Нагадаємо, що в лютому 2021 року держвиконавці отримали допуск до інформації про номери банківських рахунків боржників та залишок коштів на них.
Як повідомляв "Апостроф", в березні Верховна Рада прийняла закон про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості. При роботі з боржником колекторам заборонять прямо загрожувати, шантажувати, вводити в оману, телефонувати вночі або приховувати номер.
Читайте також матеріал "Апострофа" - Кошмар закінчується: як в Україні вирішили побороти колекторів.