RU  UA

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55

Новини

22 грудня

21 грудня

Всі новини

Бізнес на крові: низка компаній ЄС постачає в Росію товари для війни в Україні

Оборонні підприємства РФ, на які не поширюються антиросійські санкції, продовжують імпортувати товари з низки країн Європейського Союзу.

Про це йдеться у черговому журналістському розслідуванні The Insider.

Читайте також: США заборонили експорт низки товарів до Росії та Білорусі: повний список

Так, товари, які росіяни "успішно" використовують для війни в Україні, придбані у Німеччині, Франції, Швейцарії, Угорщині, Словаччині, Італії, Естонії, Литві, Австрії, а також Польщі.

З-поміж покупок - верстати для ракет, військове спорядження (берці, бронежилети), мікросхеми для Глобальної Навігаційної Супутникової Системи, підривники для ЗРК та РСЗВ, прилади нічного бачення, надувні танки, двигуни для військових суден.

Організації, що займаються імпортом для потреб російської армії: розробник сучасних верстатів ТОВ "Стан" з держкорпорації "Ростех", підрядник "Роскосмосу" АТ "Інформаційні супутникові системи", військове підприємство "Курганприлад".

"Ростех" перебуває під санкціями, однак німецькій компанії Vansped Logistics (від імені Reißaus & Baumberg Maschinenbau GmbH) це не завадило постачати "Стану" технологічне обладнання для ливарного виробництва влітку минулого року.

Сукупно "Стан" уклав 125 договорів на близько 14 млрд рублів. Серед контрагентів - єдиний на території Росії розробник і виробник танків "Уралвагонзавод", ПАТ "ОДК-Кузнецов", що займається виробництвом двигунів для ракетоносців Ту-160М, центр виробництва неатомних підводних човнів АТ "Адміралтейські верфі".

"ІДС" перебуває тільки під санкціями США, тому надалі імпортує з ЄС перемикачі для мікросхем бортових систем управління ракет. Купує їх у французької компанії Radiall S.A.

Здійснюють закупівлі і постачальники Міноборони "Донобувь" та "Компанія "Фарадей" у країнах єврозони. "Донобувь" займається випуском берців з позначкою Z. Вона постачає з Німеччини взуттєвий клей та шкіру, а підошви купує в Італії.

Нагадаємо, в Європейському союзі хочуть заборонити доступ до своїх морських портів для суден, які прагнуть обійти санкції щодо нафти з Росії.

  • Вам може бути цікаво:

США заборонили експорт низки товарів до Росії та Білорусі: повний список

Визнання Росії державою-терористом: чим відрізняються підходи ЄС та США

Росія-дірява: що зробили санкції з путінською економікою