Після одностороннього виходу Росії із зернової угоди президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган закликав лідерів "великої двадцятки" задовольнити деякі вимоги РФ, аби поновити угоду.
Про це повідомляє Bloomberg.
Згідно з інформацією видання, що посилається на трьох турецьких чиновників, Туреччина просить світових лідерів допомогти в страхуванні російського експорту продовольства і добрив через лондонський банк Lloyd's та розглянути можливість повторного підключення Москви до системи SWIFT для міжнародних платежів.
Очікується також, що члени G-20 висловляться про важливість зернової угоди для задоволення потреб країн, що розвиваються, особливо в Африці, і закличуть до припинення "військових руйнувань" або інших атак на відповідну інфраструктуру. Крім того, вони закликатимуть до "негайних і безперешкодних постачання зерна, харчових продуктів та добрив/ресурсів з РФ та України.
Читайте також: Жодних перспектив миру: Ердоган зробив нову заяву після зустрічі з Путіним
За словами турецьких чиновників, Туреччина також наголошує своїм партнерам на необхідності послаблення деяких санкцій, які, за твердженнями Москви, заважають їй імпортувати сільськогосподарське обладнання, таке як трактори або запасні частини до них.
Зазначається, що зусилля Туреччини, ймовірно, не вплинуть на союзників України в США та Європі, і вимоги, пред'явлені Росією за підтримки Ердогана, підкреслюють складнощі, з якими він стикається в спробі збалансувати свої інтереси після вторгнення Москви до України. Туреччина прагне відновити постачання в рамках угоди, яку підтримує ООН, а з якої Москва вийшла в липні.
Україна також наразі веде переговори з Румунією та Болгарією щодо можливості використання альтернативного морського маршруту, який передбачає проходження вантажів через українські порти та румунські територіальні води. Проте варто відзначити, що цей маршрут може забезпечити лише обмежену частину потреб України.
Раніше ми публікували головні підсумки зустрічі Ердогана з Путіним 4 вересня.
- Вас може зацікавити:
Ердоган їде в Сочі до Путіна: ЗМІ дізналися головні теми перемовин
Місяць без "зернової угоди": як Україна та союзники втирають носа Росії
Чорноморські пірати: чому Росія відкрила вогонь по турецькому суховантажу