Станом на вересень, з початку повномасштабного російського вторгнення 2022 року відбулась велика кількість скорочень серед українських фахівців, а також зниження зарплат у більшості галузях. Водночас у деяких сферах зарплати стали вище.
"Апостроф" розповідає, як змінився ринок праці в Україні на другий рік війни.
Читайте також: В Україні запустили сайт із вакансіями в ЗСУ: можна самостійно обрати підрозділ і посаду
Порівняно з показниками до війни, сумарна кількість вакансій відновилася на 85% на "OLX Робота".
Нові вакансії
У липні цього року кількість нових вакансій зросла на 21% у порівнянні з 2021-м, через різкий попит на робітничі спеціальності та скорочення населення в країні.
Рівень зарплати
За даними Пенсійного фонду, середня зарплатня за перший квартал цього року - 13 423 гривні. Мінімальна ЗП поки що залишається на рівні 6700 гривень, але 2024 року її планують підвищити два рази.
На "OLX Робота" вказано, що цього року середня зарплата в Україні склала 18 914 гривень, що більше за 2021 рік - тоді було 15 256 гривень. Але варто зважати ще на інфляцію, адже ціни піднялися теж доволі високо.
На які професії найбільше вплинула війна
Керівники та високооплачувані фахівці корпоративного сектору особливо відчули вплив війни. Зокрема, довлеося оптимізувати витрати компаній та зменшити ЗП працівників. Також суттєво постраждали від війни в Україні професії зі сфери культури, розваг та сільського господарства.
Де фіксують підвищення заробітної плати
У будівельників зросла зарплатня через відновлення пошкодженої інфраструктури, а також у водіїв і в сфері туризму. Найвищу заробітну плату у 2023 році пропонують електрикам, механікам і будівельникам.
Раніше ми публікували ТОП-10 вакансій в Україні.
- Вас може зацікавити:
В Україні дефіцит кваліфікованих кадрів: яких фахівців найбільше шукають роботодавці
Працевлаштування військовозобов'язаних: кого не візьмуть на роботу і що треба знати
Платять до 50 тисяч в місяць: де в Україні є гарні вакансії для швачок