RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

21 грудня

20 грудня

19 грудня

Всі новини

Працевлаштування військовозобов'язаних: кого не візьмуть на роботу і що треба знати

Під час воєнного стану в Україні діють особливі правила прийому на роботу військовозобов'язаних. Роботодавець повинен забезпечити персональний військовий облік кожного працівника та перевіряти наявність у чоловіків віком від 18 до 60 років військово-облікових документів.

Про це повідомляє Еxpres.online з посиланням на коментар адвоката Ростислава Кравця.

Читайте також: Повістки роздають на роботі: як правильно діяти роботодавцю та працівнику

"Основна вимога полягає в тому, що роботодавці не мають права працевлаштовувати військовозобов'язаних осіб, призовників та резервістів, які не перебувають на військовому обліку в районних чи міських ТЦК. Це є обов'язковим для всіх державних структур, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності. Роботодавець має забезпечити персональний військовий облік кожного працівника та перевіряти наявність у чоловіків від 18 до 60 років військово-облікових документів - пояснив Кравець.

За його словами, щоб підтвердити перебування на військовому обліку, претендент на роботу має надати роботодавцю військово-облікові документи, які містять позначку ТЦК та СП щодо взяття на облік. Для військовозобов'язаних - це військовий квиток або тимчасове посвідчення, для резервістів - військовий квиток, а для призовників - приписне свідоцтво. Роботодавець зобов'язаний направити кожного нового працівника до ТЦК та СП для зарахування на військовий облік та довести його до відома під особистий підпис правила військового обліку. Про звільнення кожного працівника роботодавець також повинен повідомляти територіальний центр комплектування.

Він зазначив, що бувають ситуації, коли військовозобов'язаний був поставлений на облік, а квиток, тимчасове посвідчення чи приписне свідоцтво в ТЦК не встигли виписати.

"У такому разі претендент на роботу подає роботодавцю лист-зобов'язання, в якому вказує термін, протягом якого має надати військово-обліковий документ з позначкою про поставку на військовий облік ", - зазначив адвокат.

Він зазначив, що обов'язки контролю за дотримання правил військового обліку покладено на ТЦК та СП.

"Проте порядок проведення такого контролю досі не розроблено. Хоча штрафи передбачені. У разі виявлення порушення керівника підприємства, установи чи організації можуть оштрафувати на суму від 3,4 до 5,1 тисячі гривень. Якщо ж порушення виявлено повторно, сума штрафу може досягти 8,5 тисячі гривень” - додав Кравець.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що Міністерство оборони планує запровадити в Україні електронний військовий квиток для військовозобов'язаних, а також цифрувати всі процеси діяльності військово-лікарських комісій.

Вас також може зацікавити:

Нова вимога від Міноборони: що тепер мають робити призовники з відстрочкою

В Україні змінили критерії придатності до служби в армії: кого це торкнеться

Перегляд рішень ВЛК та МСЕК: про які нюанси слід знати

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.