RU  UA

Пʼятниця, 24 січня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.15
Фiнанси

Ліга чемпіонов 2019/20: новини, результати, відео

Новини

24 січня

23 січня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Є три фактори: експерти пояснили, що може радикально змінити курс долара в Україні

Фото: УНИАН

Експерти вважають, що на валютну ситуацію в Україні можуть вплинути три чинники. Один з них - судові процеси, пов'язані з приватизацією "ПриватБанку".

Саме з рішенням судів у цій справі пов'язано і рішення про новий кредит МВФ, яке повинне бути прийнято ще до Нового року.

Другим важливим фактором є ситуація з транзитом газу.

"У грудні стане зрозуміло, чи буде продовжений транзит російського газу в Європу через українську газотранспортну систему. На мою думку, ймовірність продовження газового транзиту дуже невелика. І "Газпром" готується до цього, прокачувати набагато більші обсяги газу, ніж раніше. Якщо експорт припиниться, Україна втратить 2-3 млрд доларів на рік. А це суттєвий фактор. Нагадаю, що іноземці купили наших ОВДП на 4 мільярди, і ми бачимо, наскільки зміцнилася гривня. А тут втрата щорічно становитиме 2-3 млрд", - сказав економічний експерт, президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак.

За його словами, ефект від цього буде негайним.

"Це позначиться відразу. Чим менше буде шансів, що транзитна угода продовжиться, тим активніше ринок буде реагувати. Тобто не 31 грудня, а набагато раніше", - додав експерт.

Третім фактором Козак вважає зустріч в "нормандському форматі".

"Це важливі фактори, і передбачити, чим закінчаться ці події, сьогодні неможливо. Але якщо ці фактори спрацюють на позитив, гривня буде і далі зміцнюватися, а якщо підсумки будуть негативними для нас - то курс буде 27-28 грн за долар, а може , і більше ", - додав він.

Нагадаємо що падіння курсу долара, який вперше за три роки впав нижче позначки 24 гривні, повинно припинитися, щоб не ставити під удар українських експортерів.

загрузка...

Новости партнеров

‡авантаженнЯ...