RU  UA

Вівторок, 5 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 44.40
НБУ:USD  41.05
Енергетика

Новини

5 листопада

Всі новини

Скільки втратить Україна від припинення експорту електрики: озвучено серйозну цифру

Експерти назвали щомісячні втрати України від припинення експорту електроенергії у країни Європейського Союзу через дефіцит енергопотужності. Поставки, які здійснювалися з весни цього року, припинили 11 жовтня.

Підрахунки фахівці озвучили у коментарі "Апострофу".

Читайте також: Що має бути у будинку на випадок відключення електрики: список

Так, за словами директора енергетичних програм Центру Разумкова Володимира Омельченка, бюджет щомісяця недоотримуватиме близько 150 мільйонів євро. Такими є наслідки ракетних атак Росії по українській енергетичній інфраструктурі.

За даними, міністра енергетики Германа Галущенка, від масованих обстрілів 10-11 жовтня постраждало 30% об'єктів енергосистеми.

До цього РФ теж намагалася бити по об'єктах енергетичної та іншої критичної інфраструктури:теплоелектростанціям, теплоелектроцентралям, трансформаторним станціям, нафтобазам.

Як зазначив президент Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайло Гончар, можна цілком припускати, що всі об'єкти енергетичної інфраструктури - під загрозою. Це було зрозуміло з самого початку після російського вторгнення.

Також росіяни на захопленій найбільшій в Європі Запорізькій АЕС досі вчиняють безчинства. Хоч їм поки не вдалося переключити станцію на енергосистему РФ, однак змусили працівників АЕС зупинити всі блоки.

Все це підштовхнуло українську владу вдатися до цілеспрямованої економії електроенергії, здійснення віялових відключень світла. Зокрема, на Вінниччині, де ворог завдав ударів іранськими дронами-камікадзе по Ладижинській ТЕС, ввели тотальну економію енергії.

Населенню рекомендують теж менше користуватися електроприладами, особливо у вечірній час.

Більше читайте у матеріалі "Апострофа": Здавалося б, до чого тут "Рамштайн": як Україні зберегти інфраструктуру