Нещодавно Верховна Рада ухвалила законопроект, яким запроваджується мінімальне податкове зобов'язання для власників земельних паїв.
"Апостроф" розбирався в тому, кому і скільки доведеться платити.
На кого поширюється податок
Новий податок стосуватиметься як власників, так і користувачів земельних ділянок сільгосппризначення, що знаходяться за межами населених пунктів, а також у їх межах, якщо розмір ділянки дорівнює 0,5 га або більше.
Кому не доведеться платити
Від сплати податку звільнено власників земельних ділянок у населених пунктах або в дачних (садових) кооперативах. Також податок не сплачуватимуть фізособи, якщо орган контролю не вручив відповідне податкове повідомлення у зазначений термін.
За що доведеться сплачувати податки
До мінімального податкового зобов'язання входить сам податок на землю, податок на дохід із продажу врожаю, який був вирощений на цій ділянці, та податок на доходи фізичних осіб. Також у зобов'язання входить і військовий збір із заробітної плати найманих працівників.
Коли закон набирає чинності
Податки на землю запроваджуються з 2022 року. Таким чином, перший раз його доведеться платити у 2023 році, оскільки оплата буде братися за попередній рік.
Формула розрахунку податку
МПЗ = Нормативна грошова оцінка ділянки × 0,05 × М (кількість календарних днів, коли земля знаходиться у власності або оренді)/12.
Якщо нормативну грошову оцінку ділянки не проведено, то розрахунок буде за такою формулою: МПЗ = Нормативна грошова оцінка 1 га землі в області × S × 0,05 × М/12.
За попередніми прогнозами, до 2023 року середній розмір податку складе 1,2-1,3 тисячі гривень за гектар, а ще роком пізніше - 1,4-1,5 тисячі.
Нагадаємо, що влітку 2022 року в Україні зміниться сума податку на житло.