У середу, 24 серпня, Україна відзначатиме 31 річницю незалежності, водночас уже півроку борючись за свої землі з російськими окупантами після масштабного вторгнення Росії.
Як проходитиме головне державне свято у 2022 році розповідає "Апостроф".
Через загрози масованих ракетних обстрілів українських міст, зокрема Києва, парадів та інших масових заходів у День Незалежності в українських містах не проводитимуть.
Так, начальник Київської міської Військової адміністрації генерал-майор Микола Жирнов заявив, що у столиці в період з 22 по 25 серпня заборонено "проведення масових заходів, зборів, мітингів та інших заходів, пов'язаних із великим скупченням людей".
Таке ж рішення було ухвалено і в більшості інших областей України: як наближених до лінії фронту – Дніпропетровської, Харківської, так і щодо безпечніших – Волинської, Львівської. Також, у багатьох областях ввели подовжену комендантську годину.
У той же час, окремі публічні заходи з нагоди Дня Незалежності України 24 серпня все ж таки проведуть:
- у заповіднику Софія Київська відбудеться святкова молитва за участю представників церков та президента України Володимира Зеленського;
- монумент Батьківщина-Мати у Печерському районі Києва та інші знакові пам'ятники будуть підсвічені кольорами державного прапора;
- заплановано хвилину мовчання та виконання державного гімну України з трансляцією на теле- та радіоканалах;
- на Хрещатику у Києві триває унікальна виставка - "парад" знищеної російської техніки.
Варто зазначити, що наземний та підземний транспорт Києва на День Незалежності працюватиме за зміненим графіком.
Так, з 21 по 24 серпня київський метрополітен буде працювати з 06:00 до 21:00. Під час повітряної тривоги рух поїздів наземними ділянками припиняється, але підземні станції метро працюють як укриття цілодобово, у тому числі й у День Незалежності.
Наземний громадський транспорт курсує за таким же графіком – з 06:00 до 21:00.
Раніше ми писали, що до Дня Незалежності України відбудеться онлайн-концерт.