Український інститут національної пам'яті (УІНП) підготував нову редакцію законопроекту "Про державних та інших святах, пам'ятні дати та скорботних днями".
Про це повідомляється на сайті УІНП.
Відзначається, що за місяць в УІНП надійшло 672 звернення від громадян України, громадських об'єднань, партійних і профспілкових організацій, державних установ.
Законопроект доповнено новою категорією – "Міжнародні дні", куди включені, серед інших 8 березня – День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) і 1 травня – День праці (буде вихідним).
Також у законопроект вели традиційне свято – День Святої Трійці. Другий день після Пасхи і Трійці (понеділок) залишається вихідним.
Також вноситься як традиційне свято – Різдво Христове за григоріанським календарем (25 грудня, не є вихідним днем). Неробочий святковий день пропонується не переносити на понеділок, якщо він припадає на вихідний (крім Різдва за юліанським календарем, 7 січня).
День Державного Прапора України відзначатиметься 4 вересня.
Законопроектом упорядковано скорботні дні та запропоновано День пам'яті жертв політичних репресій перенести з третьої неділі травня на першу неділю листопада на вшанування жертв розстрілу 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, коли за вироками позасудових органів загинули більше 100 діячів української культури, науки, військових, священнослужителів – в'язнів Соловецького табору особливого призначення.
Як повідомляв "Апостроф", Директор УІНП Володимир В'ятрович заявив, що 9 травня залишиться державним святом, але вихідним днем планується зробити 8 травня.