RU  UA  EN

Вівторок, 31 березня
  • НБУ:USD 27.45
  • НБУ:EUR 30.10
НБУ:USD  27.45
Політика

Епідемія коронавірусу: головні новини, статистика, динаміка поширення

Новини

31 березня

Всі новини

Не тільки для красивого фото: дипломат розповів про можливу зустріч Зеленського і Трампа

Зустріч президентів України і США Володимира Зеленського з Дональдом Трампом може відбудуться в період з травня по серпень.

Про це розповів "Апострофу" Надзвичайний і Повноважний посол України в США Володимир Єльченко.

За його словами, такий час більш реалістичний, адже зараз через пандемію коронавірусу це неможливо планувати. А після серпня почнеться найгарячіша передвиборча пора, хоча, природно, життєдіяльність президента Трампа не припиняється, як і у всього американського істеблішменту в зв'язку з виборами.

"Ми говорили про літо як про робочий варіант, і ми обговорюємо з американськими колегами, і вони повністю згодні саме з такою концепцією візиту, щоб це був не просто візит з 15-хвилинною зустріччю і красивим фото, а візит, наповнений конкретними справами, наприклад, про відкриття нашого нового генерального консульства в Х'юстоні", - сказав Єльченко.

Дипломат днями повернувся з Техасу, і розповів про колосальний потенціал там.

"Цей штат сам по собі - десята економіка світу. Там потрібно консульство, яке буде займатися як консульськими питаннями, так і питаннями великого бізнесу, інвестицій. У нас є запрошення президенту Зеленському до Каліфорнії. До речі, всіх президентів України запрошували до Каліфорнії, і ніхто так туди і не доїхав. А Каліфорнія - це сьома економіка світу, цей штат за своїми економічними показниками майже як країна з Великої сімки, умовно кажучи. І плюс потрібно підготувати на підписання серйозні документи, у нас є цілий ряд ініційованих угод з американцями про обміни в сфері культури, і науково-технічні, і про співпрацю в сфері космосу", - зазначив Надзвичайний і Повноважний посол України в США.

Також Єльченко підкреслив, що вирішити питання можна протягом кількох тижнів або кількох місяців підготувати для підписання і підписати, і в такому випадку це буде хороший, плідний візит. Саме це мав на увазі президент Зеленський, коли сказав, що готовий їхати. Але для цього потрібна підготовча робота.

За його словами, американська влада була готова співпрацювати із Зеленським з самого першого дня, і це було не раз підтверджено.

"Я особисто від Трампа чув, що йому дуже подобається наш президент: мовляв, передайте йому, що я дуже добре до нього ставлюся, у нас прекрасний контакт, незважаючи на всі скандали і стенограми. Тому, мені здається, між президентами ніяких проблем не існує", - заявив дипломат.

Що стосується нового уряду, то, звичайно, американці хочуть трохи подивитися, як він працюватиме. Сам Єльченко не бачить особливих проблем.

"Щодо нових міністрів закордонних справ і оборони, то це люди, з якими я працював раніше багато років, і за ним в цій країні точно ніяких питань немає", - сказав Надзвичайний і Повноважний посол України в США.

Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Зеленському не потрібна 15-хвилинна зустріч з Трампом і красиве фото - Володимир Єльченко.

Фотогалереї

Всі