Країни Заходу влаштували масштабну інформаційну кампанію, намагаючись переконати світову громадськість у тому, що Росія готує повномасштабне вторгнення в Україну.
Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ РФ.
За даними дипломатичного відомства, протягом останніх кількох місяців "інформаційний простір зіткнувся з безпрецедентною за своєю масштабністю та опрацьованістю медійною кампанією, метою якої є переконати світову громадськість у тому, що РФ готує вторгнення в Україну".
МЗС Росії звинуватило низку західних ЗМІ у поширенні дезінформації та маніпуляцій для того, щоб впровадити у громадську думку тезу про агресивні наміри Москви".
У своїй публікації дипвідомство окремо згадує офіційних осіб країн Заходу, які, за даними прес-служби міністерства, також брали участь у "дезінформаційній кампанії проти Росії".
"Вони (офіційні особи - ред.) всіляко уникають давати їй належну оцінку, тим самим по суті підтверджуючи свою причетність до "фейків" та вкидів. Показовими в цьому контексті висловлювання Представника зовнішньополітичної служби ЄС Петера Стано щодо ситуації навколо вкидання "Блумберга" про початок "вторгнення Росії в Україну", - йдеться у повідомленні МЗС.
Російські дипломати стверджують, що Петер Стано після того, як Bloomberg сам визнав, що публікація про вторгнення РФ в Україну була помилковою, охарактеризував цю інформацію як "помилку з коротким терміном життя".
"Визнавши явну фальсифікацію, по суті спробував її виправдати тим, що вона не мала наслідків. Таким чином, можна говорити про змову влади західних країн та ЗМІ з метою нагнітання штучної напруженості навколо України шляхом масованого та скоординованого вкидання помилкової інформації в геополітичних інтересах, зокрема, аби відвернути увагу від своїх агресивних дій" , - продовжили у Міністерстві закордонних справ РФ.
За даними російського дипвідомства, у масштабній інформаційній кампанії, яка нібито була спрямована проти Кремля, брали участь такі країни:
- США;
- Німеччина;
- Великобританія;
- Швейцарія;
- Канада;
- Франція;
- Бельгія;
- Латвія;
- Естонія;
- Литва;
- Польща;
- Румунія;
- Чорногорія;
- Португалія;
- Косово;
- Північна Македонія;
- Норвегія;
- Данія;
- Ісландія;
- Нідерланди;
- Люксембург;
- Фінляндія;
- Італія;
- Іспанія;
- Словенія;
- Болгарія;
- Греція;
- Хорватія;
- Швеція;
- Австралія;
- Японія.
Читайте також матеріал "Апострофа": Вторгнення онлайн та інші "плани Барбаросса": чому Захід продовжує лякати українців нападом