RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Політика

Новини

24 листопада

Всі новини

Обіграти Путіна чи залякати українців? Рєзніков розповів, навіщо західні ЗМІ пишуть фейки про вторгнення

Західні ЗМІ постійно продукують публікації, пов'язані з можливим військовим вторгенням Росії в Україну. Дехто вважає, що це навіювання паніки, а самі ж ЗМІ кажуть: "Ми хочемо обіграти Путіна в його власній грі".

Про те, як новини із Заходу впливають на українців та Україну, розповів міністр оборони Олексій Резніков у своєму інтерв'ю.

"З одного боку, це привернення уваги світової спільноти. У жовтні минулого року, здається, у Washington Post і Politico вийшли дві публікації, які підбадьорили весь світ, світ "прокинувся" і сказав: "Вау, в Україні скоро буде війна?!" - сказав Резніков.

Водночас додав, що війна в нашій країні триває ще з 2014 року з початку окупації Криму, Севастополя та розвитку подій на сході України.

"Але дякую, що ви (Захід, - ред.), хай і через вісім років, але цю "новину" помітили. Найважливіше, що це підбадьорило вас і стало предметом вашого порядку денного. Тому так, з одного боку, нам це допомагає. Ми стали отримувати чудові пакети та обсяги допомоги, грошової, політичної, економічної і, найважливіше, з військово-технічної частини – це озброєння та боєприпаси", - пояснює "плюси" ситуації міністр.

Однак є й інша сторона монети: інформаційний шум, паніка, яка швидко поширюється, негативно впливає на фінансові ринки. До того ж Росія теж користується дестабілізацією в Україні.

"Нам треба утримувати курс гривні, нам треба пояснювати: народ, у нас з економікою все добре, у нас найвищий показник ВВП минулого року, у січні перевищення на майже 10 мільярдів надходжень до скарбниці від запланованого, зазвичай невисокого цього місяця. І багато інших показників: у нас все добре із запасами вугілля, ми захищені з енергетики тощо", - заспокоює Резніков, додаючи, що в медіа недостатньо балансу, адже викривлення йде в бік тривоги.

Він вважає, що коли в людей недостатньо різносторонньої інформації, вони схильні "будувати немислимі сценарії".

"Громадянські люди мислять інакше, ніж військові. Побачать БТР на вулиці, які вивели для тренування, для навчань і буде паніка: мовляв, щось трапилося. Мені розповідали, як у прикордонних містах так вивели БТРи і люди вибігли вночі до банкоматів знімати гроші. Тому в нас як у представників уряду, президента, парламенту, всіх, хто відповідає за країну, головне завдання – зберегти баланс", - резюмує міністр оборони України.

Читайте також матеріал "Апострофа": Бий своїх: коли закордонні ЗМІ оголосять нову дату вторгнення в Україну.