RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Політика

Новини

21 січня

Всі новини

Підсумки нового "Рамштайну": яку допомогу отримає Україна

26 квітня у віртуальному форматі відбулась чергова, 21-а зустріч представників оборонних відомств Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн". Головним підсумком стало виділення США найбільшого пакета військової допомоги Україні.

Про це повідомляє "Апостроф", посилаючись на заяви високопоставлених представників силових відомств.

Читайте також: ATACMS вже в Україні: в США пояснили, чому тримали рішення в таємниці

За словами очільника Пентагону Ллойда Остіна, Сполучені Штати виділили найбільший обсяг військової допомоги Україні, вартістю 6 млрд доларів. Завдяки цьому США зможуть закупити американську зброю з підприємств.

"Я радий оголосити про виділення 6 млрд доларів у рамках ініціативи допомоги Україні", - повідомив він після засідання у форматі "Рамштайн".

Ллойд зазначив, що пакет міститиме критично важливі засоби перехоплення для систем NASAMS і Patriot. Також Україна отримає більше безпілотних літальних апаратів та багато іншого важливого обладнання.

"Велика кількість артилерійських боєприпасів і ракет "земля-повітря". Щоб ця допомога була поставлена на стійку підставу", - наголосив голова Міноборони США.

Також у Міністерстві оборони Канади повідомили за результатами засідання Контактної групи про виділення близько 2,3 млн доларів на фінансування українського виробництва бойових дронів для потреб ЗСУ.

"Канада вперше виділяє кошти на виробництво військових дронів безпосередньо в Україні й робить це у співпраці з Об’єднаними королівством”, - наголошується у заяві відомства.

Також країна додатково виділить близько 10 млн доларів на чеську ініціативу із виробництва та закупівлі артбоєприпасів у третіх країн для передачі Україні.

Варто зауважити, що у зверненні до учасників зустрічі Контактної групи український президент Володимир Зеленський назвав життєво важливі пріоритети у допомозі, якої Україна потребує від країн-союзників. Серед них - далекобійна зброя, ППО та артилерія.

Зокрема, він подякував союзникам за ухвалені рішення про ракети, які "вже працюють на фронті" – Storm Shadow, SCALP і ATACMS. Закликав терміново надати системи Patriot і ракети до них, яких дуже потребує Україна.

"У вас є ці системи, і вони справді можуть змінити ситуацію на краще. Як і прискорення надання F-16", – сказав він.

Четвертим пріоритетом глава держави назвав виробництво зброї, як у державах-партнерах, так і у спільних з Україною проєктах.

"Зараз в Україні ми маємо потенціал для виробництва, зокрема, дронів, який суттєво перевищує наші фінансові спроможності. Така ж ситуація з системами радіоелектронної боротьби… Потрібно заповнити наші оборонні потужності реальними замовленнями", – додав Володимир Зеленський.

Раніше ЗМІ писали, що відповідне обладнання передаватимуть ЗСУ упродовж кількох років, адже гроші виділяють в рамках "Ініціативи сприяння безпеці України".

Також "Апостроф" повідомляв, що формат "Рамштайн" хочуть передати під егіду НАТО, щоб "вберегти" від Трампа.

  • Вас також може зацікавити:

Ряд країн НАТО підтримали ідею Макрона та готові ввести війська в Україну – FT

В Альянсі думають про Україну: що дасть нашій країні статус кандидата в НАТО

США не допустять програшу України: заяви глави Пентагону на Рамштайн -20