У понеділок, 30 січня, президент України Володимир Зеленський Рада підписав закон про ліквідацію Медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) з 1 січня 2025 року.
Про це йдеться в картці законопроєкту № 12178.
Як відомо, з 1 січня 2025 року в Україні почнеться масштабна реформа. І на зміну МСЕК прийде оцінювання повсякденного функціонування.
Закон передбачає, що з 1 січня 2025 року замість МСЕК запрацюють експертні комісії у кластерних та надкластерних лікарнях, які проводитимуть оцінку відповідно до критеріїв Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я.
"Замість застарілої та корупційної системи запроваджується нова цифрова система оцінювання функціонування. Щоб унеможливити корупцію, комісії вибірково отримуватимуть на розгляд пацієнта, але ані він сам, ані комісія не будуть знати, хто з лікарів розглядатиме питання", - зазначають у ВР.
Без змін залишаться встановлені раніше статуси осіб з інвалідністю, а також медико-соціальна експертиза для дітей.
В уряді обіцяють, що проходження шляху до статусу інвалідності значно спроститься, адже більшість процесів буде скорочено та цифровізовано. Усі етапи для оцінювання фіксуватимуться в електронній системі, що має унеможливити корупційні зловживання.
Як повідомляв "Апостроф", у жовтні президент України Володимир Зеленський наказав ліквідувати медико-соціальні експертні комісії з 1 січня 2025 року через скандали з фальшивими інвалідностями.
19 грудня 2024 року Рада ухвалила в цілому законопроєкт №12178, згідно з яким функції МСЕК передаються експертним комісіям у кластерних і надкластерних лікарнях.
А станом на середину грудня через процес реформи медико-соціальних експертних комісій у черзі на отримання статусу інваліда вже накопичилося 20 тисяч українців.