RU  UA  EN

Середа, 15 січня
  • НБУ:USD 42.30
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  42.30
Політика

Новини

14 січня

Всі новини

NYT: Остін та Блінкен пояснили небезпеку передчасного припинення вогню в Україні

Скорочення військової допомоги Україні від країн-союзників та передчасне припинення вогню загрожує переозброєнням Росії та повторним нападом.

Таку думку висловили очільник Пентагону Ллойд Остін та держсекретар США Ентоні Блінкен у колонці для видання "The New York Times".

Посадовці вважають, що нинішні позиції України на фронті є "величезним стратегічним досягненням", у тому числі завдяки зусиллям країн-партнерів.

"У результаті Україна стримала другу за чисельністю армію у світі - незважаючи на безрозсудну ескалацію п. Путіна та безвідповідальне бряцання ядерною зброєю. Україна блискуче боролася навіть тоді, коли Китай, друга за величиною економіка світу, підтримав п. Путіна; оскільки Іран, найбільший державний спонсор терору у світі, озброїв його ракетами та безпілотниками; і оскільки Північна Корея, найвідоміша держава-вигнанець у світі, яка має ядерну зброю, постачала йому боєприпаси та близько 10 000 військових", - йдеться у матеріалі.

Це стало можливо завдяки цілому комплексу заходів, які потрібно використовувати надалі для припинення повномасштабної війни. Серед них - санкції проти РФ та союзників, дозвіл на далекобійні удари вглиб РФ, військова та фінансова допомога Україні, заморожування 300 млрд доларів російських активів у низці країн світу.

"Все це дало важелі впливу Україні та наступній адміністрації США. Ці важелі мають бути використані для припинення війни Володимира Путіна та встановлення міцного миру, який гарантує, що українці зможуть стримувати подальшу російську агресію, захищати свою територію та процвітати як суверенна демократія. Так виглядатиме мир через силу", - наголошують посадовці.

Однак російський диктатор зберігає свої "імперські амбіції", тому в разі скорочення військової допомоги та примусу до "передчасного припинення вогню", Путін отримає перепочинок та можливість переозброїтися та повторно атакувати Україну.

У такому випадку Україна опиниться "роздавлена чоботом Путіна", а Європа - під "тінню тирана". США доведеться витрачати більше ресурсів та брати на себе більші ризики для захисту.

"Проведення політики миру через силу є життєво важливим для виживання України та безпеки Америки. Сполучені Штати та їхні союзники та партнери повинні продовжувати підтримувати Україну та зміцнювати свої позиції для переговорів, які колись приведуть до кінця агресивної війни п. Путіна", - резюмували Остін та Блінкен.

Нагадаємо, президент США Джо Байден під час виступу у Державному департаменті з промовою, присвяченій досягненням у зовнішній політиці за останні роки, повідомив, що адміністрація заклала основу для команди обраного президента Дональда Трампа, щоб могла захистити майбутнє України.