Представники України та Сполучених дійшли згоди щодо умов, прописаних у договорі про корисні копалини. Відомо, що американська сторона відмовилась від найжорсткіших вимог.
Про це повідомляє британська газета "Financial Times", посилаючись на українських чиновників.
Видання повідомляє, що, зокрема, США відмовилися від вимоги на їхнє право на 500 млрд доларів потенційного доходу від експлуатації українських ресурсів.
Джерела стверджують, що вдалося досягти значно вигідніших умов, змогли подати контракт як спосіб розширити відносини зі Штатами.
Остаточний варіант угоди датований 24 лютого. Вона передбачає створення фонду, куди українська сторона буде відраховувати 50% доходів від "майбутньої монетизації" мінеральних ресурсів і супутньої логістики, що належать державі. Він інвестуватиме у проєкт в Україні.
З документа виключили ресурси, які вже надходять до держскарбниці України, тобто не поширюватиметься на "Нафтогаз" та "Укрнафту".
При цьому в угоді нема посилань на гарантії безпеки з боку Сполучених Штатів, на яких раніше наполягала влада України.
Щодо частки США у фонді та умов угод - врегулюють у наступних договорах.
Як повідомляв "Апостроф", раніше американська влада розробила новий варіант проєкту угоди щодо корисних копалин та передала Україні.
Також повідомлялося, що в Білому домі закликали українську владу поставити підпис під угодою щодо корисних копалин, що раніше відмовилися зробити.