RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Політика

Новини

22 січня

Всі новини

Нібито всі на стороні України: якими будуть відносини зі США після виборів президента

Враження, що і республіканці, і демократи в США зараз на боці України, оманливе.

Таку думку в інтерв'ю "Апострофу" висловив асоційований професор Університету Північної Кароліни в Грінсборо, уродженець України, який мешкає в Штатах вже протягом 20 років, Василь Тарас.

Він зазначив, що Республіканська партія була традиційно партією "антирадянщиків". Починаючи від Афганістану і В'єтнаму і закінчуючи розвалом СРСР і стіни в Берліні, вони виступали проти Союзу і потім в якійсь мірі - проти Росії. Демократи були трохи більш помірні. Після 2010-го вони прагнули до перезавантаження відносин. Але в 2012 році стало відомо про плани Трампа взяти участь у виборах - і вже тоді ходила легенда, що він - друг Путіна.

"Тому Демократичної партії треба було показати протилежну позицію. Тоді якраз Росія забрала частину української території, і Обама і Клінтон засудили дії Кремля - хоч на мою думку і недостатньо. Клінтон видала книгу, в якій вона позиціонує себе мало не як особистого ворога Путіна, але постійно апелює до контрасту до Трампа", - сказав Василь Тарас.

Він додав, що через це республіканці і далі продовжують бути антиросійськими, а демократам довелося зайняти цю позицію, щоб дискредитувати Трампа. Тому виглядає так, ніби всі зараз на боці України.

На тлі заяв Володимира Зеленського про те, що він планує залучити Велику Британію і США і до вирішення питання Донбасу, і до "Кримської платформі", Василь Тарас зазначив, що не очікує якихось принципових змін.

"Ми мали можливість спостерігати за 8 років роботи Байдена як фактично другої особи в країні, 4 роками роботи Трампа. І фактично всі звелося до того, що висловили глибоку стурбованість, дали допомогу або фінансову, матеріальну, - і все це так і жевріє 6 років. Тому мій прогноз - все так і збережеться. Залишать певний тиск, якісь санкції формальні. Але не варто чекати і того, що вони відмовляться від України і скажуть "містер Путін, ви перемогли", - прогнозує професор.

Василь Тарас наголосив, що Україна для Америки - це одна з десь сотні країн, де є інтереси, і далеко не найголовніша. Крім того, ситуація, що склалася всіх влаштовує.

"Тому що почати війну - це колосальні ризики, вводити санкції - це спалення мостів на майбутнє. А так США і "відмазалися", і нічого не втратили", - резюмував він.

Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Виглядає так, ніби всі в США за Україну, але це не так, - професор університету Північної Кароліни.