RU  UA  EN

Субота, 7 грудня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
23.50
Політика

Ліга Європи 2019/20: усі новости, результати, відео

Новини

7 грудня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Ексдепутат закликав ДБР розслідувати порушення закону при ухваленні "поправки Геруса"

"Поправку Геруса", якою відновили імпорт електроенергії з РФ, було ухвалено зі службовим підлогом, цей злочин має розслідувати ДБР.

Про це заявив ексдепутат Віталій Купрій, передає "Главком".

"Я ознайомився з матеріалами справ. Михайло Волинець, народний депутат, заявив про службовий підлог, як відбувалося це голосування з правкою Геруса. Я вважаю, що це є основою незалежного розслідування. Тому я включаюся. Вчора я це отримав, сьогодні - подав заяву в ДБР", - сказав Купрій.

На думку Купрія, з боку влади буде здійснюватись спротив щодо розслідування махінацій довкола "поправки Геруса", оскільки до справи причетний не лише голова енергетичного комітету ВР Андрій Герус.

"Якщо розрубати цей гордіїв вузол, то там буде видно, що не тільки Андрій Герус брав участь. Там було ухвалене рішення більшістю комітету. Правка вночі приймалася, з підробленими протоколами. Думаю, Офіс президента буде робити максимальний супротив, щоб вона не була розслідувана", - прогнозує Купрій.

18 вересня Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", в який глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку - дозволити закуповувати українським споживачами імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. Народний депутат Олексій Кучеренко заявляв, що "поправка Геруса" була прийнята із порушенням регламенту роботи Верховної Ради.

За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі. Проте з 1 жовтня почалася поставка електроенергії з Росії в режимі імпорту. За даними джерела на ринку, імпорт здійснюється компанією "Юнайтед Енерджі", яку пов'язують з Ігорем Коломойським.

За першу половину жовтня імпорт електроенергії з Росії виріс майже в два рази - з 2,4 млн кВт-год до 4,5 млн кВт-год на добу. На початку листопада він збільшився в порівнянні з середньодобовим показником за жовтень в 3 рази - до 12 млн кВт-год / добу.

Раніше Купрій повідомив, що заяву Ляшка з вимогою відкрити кримінальне провадження проти Геруса за "державну зраду" і "зловживання владою" прокурор відмовився зареєструвати.

Новости партнеров

‡авантаженнЯ...