Конфлікт на Донбасі перешкоджає усуненню проблеми з підтопленням закинутих шахт Донбасу, що загрожує екологічною катастрофою для регіону.
Про це повідомляє видання "Громадське".
Через підтоплення шахт в регіоні підвищується рівень ґрунтових вод, що в свою чергу призводить до підвищення кількості солі, мінералів і навіть радіації у воді.
У 88% відібраних проб на Донбасі перевищені санітарно-хімічні вимоги, найгірша ситуація з колодязями. Дана проблема виникла через безконтрольне підтоплення шахт.
"Це жах. Узагалі незрозуміло, як люди можуть пити таку воду. Можу лише поспівчувати. Так, можна нею користуватися як технічною, але вона не придатна навіть для поливу рослин. Усі проби показують украй високий уміст солі та мінералізації", — пояснює Наталя Макарова, керівник лабораторії іонного обміну та адсорбції Національного університету Київський політехнічний інститут.
Найбільші проблеми з водою виникають саме біля закинутих шахт.
Раніше заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в інтерв'ю "Апострофу" навів аргументи свого вислову про те, що Донбас чекає масштабна екологічна катастрофа.