Народні депутати закликали правоохоронні органи розслідувати факти крадіжки гуманітарної допомоги, а також притягнути до відповідальності причетних до розкрадань.
Про це вони заявили у своїх виступах в парламенті, пише Delo.
5 квітня Національне антикорупційне бюро здійснило слідчі дії в структурних підрозділах Харківської обласної військової адміністрації під керівництвом Олега Синєгубова, зокрема, у керівництва апарату ОВА та в департаменті агропромислового розвитку.
Як повідомив журналіст Юрій Бутусов у Facebook, "справа стосується розтрати гуманітарної допомоги, придбаної за рахунок держави після початку вторгнення в 2022 році".
У НАБУ підтвердили, що детективи за процесуального керівництва прокурорів САП здійснюють слідчі дії (обшуки) у Харківській ОВА, але деталі не розголошуються для збереження таємниці досудового розслідування. Зараз народні депутати підключились до пошуку винних у розкраданні гуманітарної допомоги на Харківщині.
Зокрема, народний депутат Максим Ткаченко під час виступу в парламенті зауважив, що для тих чиновників, які думають, що питання гуманітарки вже в минулому, "воно точно не в минулому". А депутатка Софія Федина зазначила, що "практика, на жаль, показує, що коли винні працівники військових адміністрацій або коли вони наближені до влади, то все це замовчується, в марафонах ця інформація не подається".
"В результаті маємо сотні мільйонів гривень розкрадання, маємо тисячі тон продуктів, які просто згнили на складах військових адміністрацій", - пояснила Софія Федина.
Народна депутатка Соломія Бобровська нагадала у парламенті про обшуки НАБУ у керівництва Харківської ОВА та зазначила, що "досі ще й невідомі прізвища тих, хто стоїть за розкраданнями гуманітарки".
За словами народного депутата Володимира Арешонкова, в деяких областях виявлені великі обсяги розкрадання гуманітарної допомоги.
"Візьмемо тільки Харків. Сьогодні попрацювало ДБР разом з НАБУ та іншими правоохоронцями, виявлені сотні тисяч зловживань у сфері гуманітарної допомоги, потрібно довести справу до логічного завершення, і винні мають бути покарані", - каже Арешонков.
Наразі в Україні розслідують близько 250 кримінальних проваджень із розкрадання гуманітарної допомоги.